2014-08-17 Proszowianka Proszowice - Cracovia II 0:5
2014-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0

"CLJ: Cracovia wypunktowała ŁKS" -
cracovia.pl

CLJ: Cracovia wypunktowała ŁKS

Juniorzy starsi Cracovii odnieśli kolejną wygraną w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Pawła Zegarka pokonali w sobotę przy Wielickiej ŁKS Łódź 2:0.

Juniorzy starsi Cracovii odnieśli kolejną wygraną w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Podopieczni trenera Pawła Zegarka pokonali w sobotę przy Wielickiej ŁKS Łódź 2:0. Z racji tego, że oba zespoły niewiele wiedziały na swój temat, to pierwsza połowa przebiegła pod dyktando wzajemnego badania swych możliwości. Mimo, że w tej części meczu gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, to "Pasy" stworzyły sobie dwie dobre okazje. W obu przypadkach przed szansą stawał Dawid Surma, któremu brakowało nieco dokładności przy strzałach - Okazje Dawida były niezłe, ale wielkich pretensji mieć do niego nie można. Nasz przeciwnik w pierwszej połowie nie stworzył sobie żadnej okazji co na pewno cieszy - mówił już po meczu trener Paweł Zegarek.

Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmienił, ale to jednak Cracovia wyszła z sobotniej rywalizacji zwycięsko! Na około kwadrans przed końcowym gwizdkiem odzyskaliśmy piłkę na własnej połowie i ruszyliśmy z akcją na bramkę ŁKS-u. Celnym i skutecznym strzałem zwieńczył ją Surma, który pokonał bramkarza gości uderzeniem z 20. metrów - Dawid mógł jeszcze podać piłkę do dobrze ustawionego Szymczaka, zdecydował się jednak uderzyć i skończyło się to dla nas dobrze - zauważył trener juniorów Cracovii.

Gol na 2:0 był efektem odkrycia się, dążących do wyrównania, łodzian. Szybka kontra zakończona efektowną podcinką Eryka Ceglarza zapewniła Cracovii kolejny komplet punktów.

- Póki co mogę powtórzyć, to co mówiłem tydzień temu: czeka nas jeszcze dużo pracy zarówno tej piłkarskiej jak i fizycznej. Byłbym jednak niesprawiedliwy gdybym nie zauważył, że zrobiliśmy mały kroczek do przodu. Skupiamy się na tym aby podnosić indywidualne umiejętności co przełoży się na grę całej drużyny - skomentował trener Paweł Zegarek.

Kolejny mecz wicemistrzów Polski już za tydzień w niedzielę. Rywalem "Pasów" na wyjeździe będzie Polonia Warszawa.
Źródło: cracovia.pl 16 sierpnia 2014 [1]