|              Strona =
|                Skan =
|      Tytul_artykulu =Rezerwy Cracovii wciąż niepokonane w lidze!
|              Autor =
|              Tresc =Dopiero w 10. kolejce rozgrywek o mistrzostwo IV ligi rezerwy Cracovii straciły pierwsze punkty. Podopieczni trenera Marcina Gędłka zremisowali 1:1 z drugą w tabeli Jutrzenką Giebułtów. "Pasy" wciąż pozostają niepokonane w tym sezonie i są zdecydowanym liderem tabeli.
Z jednej strony drużyna, która z dotychczasowych dziewięciu spotkań wygrała wszystkie, z drugiej, zespół, który inauguracji sezonu nie zaliczył do udanych, jednak z meczu na mecz rozpoczął marsz w górę tabeli. Stąd w ramach 10. kolejki IV ligi małopolskiej zachodniej przyszedł czas na pojedynek lidera z wiceliderem, który w początkowej fazie - kolokwialnie mówiąc - nie powalił na kolana, jednak w momencie utraty bramki przez rezerwy Cracovii, zaczął się powoli rozkręcać.
W pierwszych momentach spotkania, drużyna gości przyczajona była na własnej połowie i czekała na to, co zrobią piłkarze rezerw Cracovii, przez co naszym zawodnikom ciężko było w poważniejszy sposób zagrozić bramce przyjezdnych. Dopiero w 16. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Róbert Litauszki uderzył futbolówkę głową, jednak minimalnie nad bramką. Dwie minuty później Przemek Pyrdek zdecydował się na strzał z lewej strony, ale i w tej sytuacji piłka nie znalazła drogi do bramki i przeszła tuż obok prawego słupka. W 20 minucie Sebastian Steblecki  znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego strzał był zbyt mocny. W 26. minucie swoją okazję mieli piłkarze Jutrzenki. Tomasz Kawa uderzył ze środka pola karnego, ale Rafał Dobroliński popisał się skuteczną interwencją, a przy dobitce Kacpra Kęski również był górą. Pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania jeszcze jedną okazję mieli goście. Rafał Tabak dośrodkował piłkę wzdłuż pola karnego do wbiegającego Pawła Wojdały, który miał otwartą drogę do bramki, jednak jego strzał był zbyt mocny i futbolówka poszybowała wysoko nad bramką.
Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, piłkarze Jutrzenki wyszli na prowadzenie. Jeden z naszych zawodników stracił futbolówkę na rzecz Tomasza Kawy, który pognał lewą stroną i strzałem w długi róg pokonał Rafała Dobrolińskiego. Po stracie bramki podopieczni Marcina Gędłka ruszyli do odrabiania strat, co przyniosło efekty w 61. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Dominik Ochał, pokonując Michała Galosa i doprowadzając do wyrównania. Było to pierwsze trafienie Dominika w barwach Cracovii. Po tej bramce piłkarze "Pasów" z jeszcze większą determinacją ruszyli do ataków chcąc strzelić gola dającego prowadzenie. W 78. minucie świetnej okazji nie wykorzystał Eryk Ceglarz, który minął obrońców i będąc sam na sam z bramkarzem "podciął" piłkę nad nim, ale zrobił to zbyt lekko i tuż sprzed linii bramkowej wybił ją jeden z powracających piłkarzy Jutrzenki. Mimo jeszcze paru sytuacji po obydwu stronach żadnej z nich nie udało się wykorzystać i po raz pierwszy w tym sezonie nasi piłkarze musieli podzielić się punktami i licznik kolejnych ligowych zwycięstw zatrzymał się na dziewiątej kolejce.
CRACOVIA II - JUTRZENKA GIEBUŁTÓW 1 : 1 (0 : 0)
0:1 - Kawa 50.
1:1 - Ochał 61.
Cracovia II: Dobroliński - Moskal, Ochał, Litauszki, Čunta, Szymczak (60. Surma), Dimun, Pyrdek, Serafin (55. Ceglarz), Adamczyk, Steblecki.
Następny mecz: Beskid Andrychów - Cracovia II 15.10.2016, godz. 15:00
Paulina Grzybowska
}}

{{mecze z sezonu|2016/17|Cracovia II|IV liga grupa małopolska (zachód) (Cracovia II)}}

2016-10-09 Polonia Warszawa (U-18) - Cracovia (U-18) 1:3

"IV liga zachodnia (10): Trener Staniec odchodzi z Hutnika, Cracovia II remisuje z Jutrzenką" -

Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1-1 (0-0)

0-1 Tomasz Kawa 52

1-1 Dominik Ochal 61

Sędziowali: Artur Kijak - Łukasz Szymczyk, Marcin Ciepły (KS Kraków). Żółte kartki: Dawid Surma - Michał Galos.

CRACOVIA: Dobroliński - Moskal, Ochał, Litauszki, Čunta, Szymczak (55 Surma), Dimun, Pyrdek, Serafin (53 Ceglarz), Adamczyk, Steblecki. Trener: Marcin Gędłek.

JUTRZENKA: Galos - Ciastoń, Michalec, Arian, Bizoń, Armatys (46 Balawender), Kęska (72 Skrzypek), Tabak, Kaczor, Kawa (86 Szaroń), Wojdała (72 Bieszczanin). Trener: Piotr Powroźnik.
Źródło: Sportowe Tempo 9 października 2016 [1]

"Rezerwy Cracovii wciąż niepokonane w lidze!" -
cracovia.pl

Rezerwy Cracovii wciąż niepokonane w lidze!

W pierwszych momentach spotkania, drużyna gości przyczajona była na własnej połowie i czekała na to, co zrobią piłkarze rezerw Cracovii, przez co naszym zawodnikom ciężko było w poważniejszy sposób zagrozić bramce przyjezdnych. Dopiero w 16. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Róbert Litauszki uderzył futbolówkę głową, jednak minimalnie nad bramką. Dwie minuty później Przemek Pyrdek zdecydował się na strzał z lewej strony, ale i w tej sytuacji piłka nie znalazła drogi do bramki i przeszła tuż obok prawego słupka. W 20 minucie Sebastian Steblecki znalazł się w dobrej sytuacji, ale jego strzał był zbyt mocny. W 26. minucie swoją okazję mieli piłkarze Jutrzenki. Tomasz Kawa uderzył ze środka pola karnego, ale Rafał Dobroliński popisał się skuteczną interwencją, a przy dobitce Kacpra Kęski również był górą. Pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania jeszcze jedną okazję mieli goście. Rafał Tabak dośrodkował piłkę wzdłuż pola karnego do wbiegającego Pawła Wojdały, który miał otwartą drogę do bramki, jednak jego strzał był zbyt mocny i futbolówka poszybowała wysoko nad bramką.

CRACOVIA II - JUTRZENKA GIEBUŁTÓW 1 : 1 (0 : 0)

Źródło: cracovia.pl 9 października 2016 [2]

Mecze sezonu 2016/17 (Cracovia II)

Orkan Szczyrzyc 2016-07-17 Orkan Szczyrzyc - Cracovia II 3:5  MKS Trzebinia 2016-07-24 MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia II 2:5  Cracovia_herb 2016-07-27 Cracovia II - Cracovia (U-18) 3:2  Jutrzenka Giebułtów 2016-07-31 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 1:1  Pcimianka Pcim 2016-08-07 Pcimianka Pcim - Cracovia II 1:6  TS Węgrzce 2016-08-14 Cracovia II - TS Węgrzce 7:0  Orzeł Piaski Wielkie 2016-08-20 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 0:1  Sosnowianka Stanisław Dolny 2016-08-28 Cracovia II - Sosnowianka Stanisław Dolny 1:0  Wiślanka Grabie 2016-09-03 Wiślanka Grabie - Cracovia II 2:4  Iskra Klecza Dolna 2016-09-10 Cracovia II - Iskra Klecza Dolna 7:1  Wieczysta Kraków 2016-09-14 Wieczysta Kraków - Cracovia II 3:0 wo.  Proszowianka Proszowice 2016-09-18 Proszowianka Proszowice - Cracovia II 0:1  Wiślanie Jaśkowice 2016-09-25 Cracovia II - Wiślanie Jaśkowice 2:1  Hutnik Kraków 2016-10-01 Hutnik Nowa Huta - Cracovia II 1:3  Jutrzenka Giebułtów 2016-10-09 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Beskid Andrychów 2016-10-15 Beskid Andrychów - Cracovia II 1:1  Dalin Myślenice 2016-10-29 Dalin Myślenice - Cracovia II 0:1  Skawinka Skawina 2016-11-05 Skawinka Skawina - Cracovia II 0:5  Unia Oświęcim 2016-11-11 Cracovia II - Unia Oświęcim 2:3  Michałowianka Michałowice 2016-11-19 Cracovia II - Michałowianka Michałowice 6:0  Cracovia_herb 2017 Trening Noworoczny  Garbarnia Kraków 2017-02-05 Cracovia II - Garbarnia Kraków 3:4  LKS Mogilany 2017-02-08 Cracovia II - LKS Mogilany 3:1  Jutrzenka Giebułtów 2017-02-11 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 0:0  Podhale Nowy Targ 2017-02-18 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 0:1  Górnik Wieliczka 2017-02-25 Cracovia II - Górnik Wieliczka 6:3  Wiślanie Jaśkowice 2017-03-04 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 2:3  Wiślanie Jaśkowice 2017-03-12 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 0:4  Pcimianka Pcim 2017-03-19 Cracovia II - Pcimianka Pcim 5:0  Orzeł Piaski Wielkie 2017-04-02 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 1:2  Sosnowianka Stanisław Dolny 2017-04-09 Sosnowianka Stanisław Dolny - Cracovia II 0:8  Wiślanka Grabie 2017-04-15 Cracovia II - Wiślanka Grabie 2:1  TS Węgrzce 2017-04-19 TS Węgrzce - Cracovia II 0:0  Iskra Klecza Dolna 2017-04-22 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 2:1  Wiślanie Jaśkowice 2017-05-03 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 1:1  Hutnik Kraków 2017-05-07 Cracovia II - Hutnik Kraków 1:2  Jutrzenka Giebułtów 2017-05-13 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 3:0  Beskid Andrychów 2017-05-20 Cracovia II - Beskid Andrychów 3:1  Proszowianka Proszowice 2017-05-23 Cracovia II - Proszowianka Proszowice 2:1  Michałowianka Michałowice 2017-05-27 Michałowianka Michałowice - Cracovia II 1:4  Dalin Myślenice 2017-06-04 Cracovia II - Dalin Myślenice 5:1  Skawinka Skawina 2017-06-10 Cracovia II - Skawinka Skawina 3:2  Unia Oświęcim 2017-06-17 Unia Oświęcim - Cracovia II 1:5