Magazyn Sympatyków Cracovii "PASY"
Pasy
Pierwszy numer Magazynu Sympatyków Cracovii "PASY" ukazał się w październiku 2001. Wydawany przez Grupę 100 jednak łączył wszystkie środowiska kibiców Cracovii o czym najlepiej świadczy redakcyjna stopka w której znalazło się miejsce dla osób reprezentujących niemal wszystkie pasiaste organizacje.
Nowe Pasy
W marcu wznowione zostało wydawanie magazynu sympatyków Cracovii, nowy tytuł to "Nowe Pasy". Inauguracja sprzedaży miała miejsce podczas meczu z Lechem Poznań 30 marca 2007. "Nowe Pasy" wydane były przez wydawnictwo Kolorowe.
Redakcja: Łukasz Włodarczyk (red. nacz.), Robert Halastra, Robert Makowski, Małgorzata Rodek
Projekt graficzny: Ryszard Szokalski, Ryszard Wachel
Zdjęcia: Dariusz Uryga, BIŚ (www.terazpasy.pl)
Zobacz więcej: Magazyn "Nowe PASY".
Prasa
Drugie urodziny "Pasów" - Teraz Pasy 12.10.2003
Magazyn Sympatyków Cracovii "PASY" obchodzi w tych dniach swoje drugie urodziny. Wydawany formalnie przez Grupę 100 - łączy wszystkie cracoviackie środowiska o czym najlepiej świadczy redakcyjna stopka w której znajduje się miejsce dla osób reprezentujących niemal wszystkie pasiaste organizacje.
Pierwszy numer "Miesięcznika Sympatyków Cracovii PASY" ukazał się z datą "Październik 2001". Powstanie tego pisma było nie tylko wydawniczym hitem, ale spowodowało również (a może przede wszystkim!) prawdziwą, pozytywną rewolucję w umysłach pasiastych kibiców.
Dla wielu osób, powstanie tej gazety było jedną z dwóch (obok Manifestacji na Basztowej w lutym 2001 r.) najważniejszych przyczyn, które doprowadziły do zmian jakie dokonały się w ostatnim czasie w Cracovii.
Myślę, że warto przytoczyć fragment redakcyjnego wstępniaka z pierwszego numeru "Pasów", który stał się PROGRAMEM działania nie tylko redakcji "Pasów", ale wszystkich kibiców Cracovii:
"Klub, który nie potrafi ostro walczyć o swoje racje " przegrywa. (...) My, kibice Cracovii byliśmy długo niemowami. Sfrustrowani i źli, gotowi tylko do marudzenia. To trzeba zmienić " będziemy o słuszne sprawy Cracovii walczyć, (...) a miesięcznik "Pasy" niech będzie naszym głosem " głosem kilkudziesięciotysięcznej grupy kibiców. (...)
Mamy zamiar pisać o wszystkim co nas interesuje " cieszy, boli, irytuje. (...) Pragniemy pokazać, że Cracovia ma licznych kibiców, którzy potrafią się pokazać nie tylko w bójkach. Pismo ma służyć nowemu, lepszemu wizerunkowi klubu " klubu, któremu warto pomóc!"
Równo dwa lata temu Paweł Misior stojąc na koronie stadionu Cracovii zarobił dla klubu pierwszą pięciozłotówkę otrzymaną za sprzedaż pierwszego egzemplarza "Pasów".
Czy był wówczas ktoś, kto mógł sobie wyobrazić, że w tak krótkim czasie ten sam człowiek "rozmnoży" tę symboliczną monetę i będzie stał na czele klubu z budżetem 1 000 000 (słownie: milion!) razy większym?!
Czas jednak nie stoi w miejscu. Redakcja "Pasów" stawia przed sobą wciąż nowe wyzwania.
- Chcemy, by "Pasy" były łatwo dostępne nie tylko w Krakowie ale w całej Polsce. " mówi Paweł Misior, który mimo wciąż napiętego kalendarza zajęć, zawsze znajdzie czas dla pisma, które sam stworzył. " W tym celu podjęliśmy już odpowiednie działania i w najbliższym czasie "Pasy" będzie można kupić w ogólnopolskiej sieci MPiK-ów.
"Pasy" od samego początku rozprowadzane są również przez Internet. Pisząc na adres a.olszowski@cracovia.krakow.pl można zaprenumerować pismo a także zamówić archiwalne numery, które każdy Pasiak skrzętnie gromadzi. Są one bowiem swoistą kroniką wszystkich niesamowitych przemian, jakie dokonały się w Cracovii w ostatnim czasie.
W trzeci rok istnienia pismo wejdzie w nowej, zmienionej szacie graficznej (nowa winieta, nowe nagłówki stron, skorygowany krój czcionek).
- To dopiero początek zmian " informuje Paweł Pieprzyca, główny redaktor "Pasów". " W najbliższym czasie zostaną wprowadzone nowe działy i rubryki, chcemy aby pismo nadążało za przemianami które w tak ogromnym tempie zachodzą w Cracovii.
Podczas meczu z Bełchatowem w sprzedaży pojawi się kolejny - już 22. - numer "Pasów": odnowiony graficznie, bogato ilustrowany i niezmiennie ciekawy. Znajdziemy w nim m.in. wywiady z Kazimierzem Węgrzynem i kapitanem "Pasiaków" Piotrem Banią, przeczytamy o najbliższych rywalach Cracovii. Znajdziemy również tekst członka Koła Sympatyków, Pana Lecha Kołodziejczyka " autora słynnego transparentu "Ojcze Święty " pozdrawia Cię Twoja Cracovia" nawiązujący do 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II.
Redakcji "Pasów" oraz wszystkim osobom, które w mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do powstawania i ciągłego rozwoju tego czasopisma serdecznie dziękujemy za włożony trud.
Życzymy, aby każdy kolejny numer tej kultowej gazety przyjmowany był z niemniejszym entuzjazmem jak ten pierwszy egzemplarz sprzedany na koronie stadionu przez Pawła Misiora równo dwa lata temu - w październiku 2001 roku...
Crac
Zobacz też