2024-10-18 Texom STS Sanok - Comarch Cracovia 1:3

Sanok, Arena Sanok, piątek, 18 października 2024, 18:00

1
:
3

(0:0; 1:2; 0:1)

Sędzia: Robert Długi, Marcin Polak (główni) - Maciej Waluszek, Łukasz Sośnierz (liniowi)

48:43 Lundgren (D. Kapica, Wahlgreng)

14 min.

12:04 Niemczyk (Atak kijem trzymanym oburącz - 2 min.)
22:33 Dobosz (Rzucenie na bandę - 2 min.)
24:16 Gurshman (Atak kolanem - 2 min.)
34:42 Bukowski (Rzucenie na bandę - 2 min.)
41:37 Bukowski (Spowodowanie upadku przeciwnika - 2 min.)
42:19 Gurshman (Zamknięcie krążka w rękawicy - 2 min.)
51:37 D. Musioł (Wysoko uniesiony kij - 2 min.)
10 min.

0:45 Kruczek (Atak kolanem - 2 min.)
31:20 Sterbenz (Uderzenie kijem - 2 min.)
43:47 D. Kapica (Nadmierna ostrość - 2 min.)
45:00 Bieniek (Spowodowanie upadku przeciwnika - 2 min.)
54:25 Bieniek (Atakowanie ciałem - 2 min.)

Comarch Cracovia zrobiła swoje, powrót D'Orio

STS Texom Sanok - Comarch Cracovia 1:3 w meczu Tauron Hokej Ligi. Comarch Cracovia bardzo chciała zrehabilitować się za wpadkę w meczu z Zagłębiem Sosnowiec i porażkę 4:5. „Pasom” udało się to.

W zespole nie ma już Bukowskiego, z którym rozwiązano kontrakt. Do bramki po kontuzji wrócił D’Orio.

Pierwsze trzy bramki padły w tych samych okolicznościach, gdy zespoły grały w przewadze. Wcześniej nieźle bronili obaj bramkarze. Wreszcie Salama musiał skapitulować – znalazł na niego sposób Wahlgren, który uderzył z nadgarstka pod poprzeczkę.

Gospodarze wyrównali w 32 min gdy Karlsson strzelił z linii niebieskiej. Ale gospodarze nacieszyli się remisem tylko 2,5 min. Wtedy to ponownie Wahlgren, gdy goście grali 5 na 4 zdobył gola – z bliska uderzając między parkanami golkipera.

A potem Comarch Cracovia zagrała w podwójnej przewadze, ale jej nie wykorzystała. Potem sama się obroniła, grając 3 na 5. Wreszcie w 49 min Lundgren dostał podanie zza bramki i strzelił na 3:1 dla „Pasów”.
Źródło: gazetakrakowska.pl 18 października 2024 [1]

"Waleczni sanoczanie się postawili. Cracovia musiała się mocno napocić" -

Waleczni sanoczanie się postawili. Cracovia musiała się mocno napocić

W 14. kolejce TAURON Hokej Lidze hokeiści Texom STS Sanok przegrali z Comarch Cracovią 1:3. Sanoczanie mocno postawili się wyżej notowanemu rywalowi, jednak doświadczenie "Pasów" zdecydowało o przechyleniu szali na swoją korzyść.

Już w pierwszej tercji było widać, że gospodarze łatwo skóry nie sprzedadzą. Obie drużyny wymieniały cios za cios i miały kilka dogodnych sytuacji, ale to sanoczanie mogli objąć prowadzenie jednak Marcin Dulęba nie wykorzystał swoich sytuacji. Efektownie też strzał Oskara Jaśkiewicza do raka złapał Dominik Salama.

W drugiej tercji na prowadzenie wyszli goście. Podczas gry w przewadze Tim Wahlgren uderzył pod poprzeczkę z okolicy bulika. Sanoczanie wyrównali w 32. minucie gdy huknął z niebieskiej Jonathan Karlsson a krążek przeszedł pod pachą Alexa Dorio. Hokeiści z Krakowa długo nie pozostawili takiego stanu rywalizacji i już po 18 sekundach gry w przewadze gdy na ławce kar siedział Krzysztof Bukowski uderzeniem z dwóch metrów Salamę pokonał Johan Lundgren.

W trzeciej tercji sanoczanie próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak brakowało składnych akcji. Goście w 48. minucie nie pozostawili złudzeń i zdobyli trzeciego gola. Niepilnowany przed bramką Lundgren wykorzystał dokładne podanie zza bramki Damiana Kapicy. Kontaktowego gola próbował zdobyć Bartosz Florczak, jednak jego strzał był niecelny. W ostatnich minutach było sporo niecelnych strzałów a goście dowieźli zwycięstwo do końca.
Sebastian Królicki
Źródło: Hokej.net 18 października 2024 [2]

Marek Ziętara, trener Cracovii

To był naprawdę ciężki mecz. Muszę powiedzieć, że oczywiście, patrząc przez pryzmat całego spotkania, mieliśmy większą przewagę, aczkolwiek muszę powiedzieć, że Sanok naprawdę zagrał bardzo ambitnie, z sercem i poświęceniem. Dużo bronili w swojej tercji oraz w tercji neutralnej. Dlatego też pozytywnie chciałbym ocenić rywala.

My z kolei wykonaliśmy swoją powinność, czyli zdobyliśmy trzy punkty, co jest w tym wszystkim najważniejsze. Nie przyszło to jednak łatwo. Mieliśmy swoje lepsze i gorsze momenty, aczkolwiek w przekroju całego spotkania ta wygrana wydaje się zasłużona.

Przewagi były dziś ważne, aczkolwiek mieliśmy też moment do zamknięcia meczu w 5 na 3, którego żeśmy nie wykorzystali, przez co potem było nerwowo. Zaraz potem Sanok był w podobnej sytuacji i tak naprawdę w końcówce to spotkanie mogło nabrać jeszcze rumieńców. Dobrze, że w 3 na 5 zagraliśmy odpowiedzialnie i nie straciliśmy gola.

Źródło: cracovia-hokej.pl [3]