2024-05-25 Ruch Chorzów - Cracovia 2:0

"U-17: Hutnik lepszy w Rącznej na koniec sezonu" -
cracovia.pl

U-17: Hutnik lepszy w Rącznej na koniec sezonu

W 30. kolejce grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów U-17 Cracovia przegrała 1:2 z Hutnikiem Kraków. Gola dla Pasów w końcówce meczu zdobył Dawid Kaczor.

Drużyna trenera Pawła Szwajdycha chciała zakończyć sezon drugim derbowym zwycięstwem z rzędu, a w niedzielne popołudnie naprzeciwko nich stanęła ambitna drużyna Hutnika Kraków. Pasy z początku miały sporą przewagę, której nie udało się udokumentować, a w odpowiedzi goście wykorzystali swoją szansę i na przerwę zeszli z prowadzeniem. Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmienił, nasz zespół wykreował kilka okazji, żadnej nie udało się jednak zamienić na gola. W odpowiedzi Hutnik wyprowadził skuteczną kontrę i podwyższył prowadzenie. W 79. minucie goście stracili jednego z zawodników, po tym jak zobaczył on drugą żółtą kartkę. Przewagę nasz zespół wykorzystał w 87. minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym Dawid Kaczor zachował się najlepiej i dał nam kontaktowego gola. Wyrównać się nie udało i ostatecznie na koniec sezonu w Rącznej komplet punktów zdobył zespół z Nowej Huty.