2017-04-13 Cracovia (U-17) - AP 21 Kraków (U-17) 0:2

"Przegrana juniorów starszych Pasów" -
cracovia.pl

Przegrana juniorów starszych Pasów

Juniorzy starsi Cracovii ulegli dzisiaj Stali Mielec 1:2. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył w doliczonym czasie drugiej połowy z rzutu karnego Sylwester Lusiusz.

Cracovia - Stal Mielec 1:2 (0:1)

0:1 - Miłosz Trytek 15

0:2 - Fabian Bober 50

1:2 - Sylwester Lusiusz (k.) 90+3

Od początku spotkania to Stal była aktywniejsza w ofensywie i częściej gościła na połowie Cracovii. Już w pierwszej minucie przyjezdni wywalczyli rzut rożny, jednak czujni w polu karnym byli nasi obrońcy. W 11. minucie Baran uderzał sprzed pola karnego, ale nieznacznie się pomylił. Cztery minuty później goście mieli swoją kolejną okazję i tym razem ją wykorzystali. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu pod bramką Damiana Smolenia, piłka znalazła się pod nogami Miłosza Trytka, który uderzył bez przyjęcia i wyprowadził mielecką Stal na prowadzenie. Podrażnieni stratą gola krakowianie rzucili się do ataków, jednak nie mieli pomysłu, jak skutecznie doprowadzić do wyrównania.

Od początku drugiej odsłony podopieczni trenera Kordiana Wójsa ruszyli do odrabiania strat, jednak to goście podwyższyli wynik spotkania. W 50. minucie po dośrodkowaniu jednego z piłkarzy Stali w pole karne do główki wyskoczył Fabian Bober i mając jeszcze obok siebie jednego z naszych piłkarzy, bez większych problemów pokonał Damiana Smolenia. Od 60. minuty gra toczyła się głównie od szesnastki do szesnastki, gdzie naszym juniorom ciężko było się przedrzeć przez skutecznie broniących się gości. Natomiast Stal upatrywała swoich szans na kolejne bramki jedynie za sprawą posłania długiej piłki do swoich napastników. W doliczonym czasie gry jeden z zawodników przyjezdnych sfaulował w polu karnym Bartosza Czarneckiego, a sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym strzałem zamienił Sylwester Lusiusz. To trafienie okazało się honorowe, bowiem tuż po wznowieniu gry z koła, arbiter zawodów zakończył spotkanie i Stal wróciła do domu z trzema punktami.

Cracovia II: Smoleń - Janecki(80 Gorzeń), Kajpust, Jarzynka, Pieprzyca(c) - Ożóg(46 Strózik), Lusiusz - Gawle(42 Supryn), Pituła(60 Malinowski), Czarnecki - Sroka

Stal Mielec: Strączek - Bawor, Drożdżal, Bober, Trytek - Przybycień, Baran(83Weryński), Giermata(80 Płudowski), Sobczyk - Stec(86 Stypa), Urbaniak(46 Rak)

Żółte kartki: Strózik, Jarzynka, Pieprzyca, Smoleń (Cracovia) - Sobczyk, Trytek, Baran (Stal)

Sędzia: Marcin Bielawski - Robert Reguła, Adrian Sopniewski (Katowice)
Źródło: cracovia.pl 13 kwietnia 2017 [1]