2017-04-02 Cracovia (U-17) - Motor Lublin (U-17) 3:0
2017-04-02 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 1:2

"Ligowa porażka juniorów starszych" -
cracovia.pl

Ligowa porażka juniorów starszych

Mimo przewagi, którą od pierwszych minut stworzyli sobie nasi juniorzy, nie udało im się zgarnąć trzech punktów. Drużyna trenera Kordiana Wójsa przegrała z Jagiellonią 0:1.

Od początku spotkania nasi juniorzy przejęli inicjatywę i raz po raz starali się zagrozić bramce Jagielloni. W 8. minucie Mateusz Supryn, widząc, że bramkarz gości wyszedł z bramki, zdecydował się na strzał z połowy boiska, próbują przelobować golkipera, ale piłka przeszła obok słupka. W 12. minucie odpowiedzieli przyjezdni. Paweł Olszewski dośrodkowywał z prawej strony, ale zrobił to na tyle niedokładnie, że piłka wyszła poza linię końcową. Sześć minut później Michał Domański uderzał po długim rogu, tuż obok słupka. W 29. minucie powinno być 1:0 dla Cracovii, ale Bartosz Czarnecki nie trafił z metra do bramki. Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy powinien paść gol, tym razem dla gości. W zamieszaniu pod bramką, wybita futbolówka trafiła pod nogi jednego z zawodników Jagielloni, który uderzył z pierwszej piłki. Jednak dobrze ustawiony był Kamil Janecki, który wybił futbolówkę z lini bramkowej. Tuż przed przerwą z prawej flanki dośrodkowywał Jakub Tabor wprost na głowę Mateusza Maliszewskiego, którego strzał z bliskiej odległości fantastycznie obronił Damian Smoleń.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Sebastian Strózik znalazł się w sytuacji sam na sam z Gostomskim, ale trafił prosto w bramkarza. Od 55. minuty podopieczni trenera Kordiana Wójsa zostali zamknięci na własnej połowie przez zawodników Jagielloni. Jednak skutecznie odpierali ataki białostoczan, a dużą zasługę w tym, że nadal był wynik bezbramkowy miał bramkarz „Pasów" Damian Smoleń, który był w dobrej dyspozycji tego dnia. W 70. minucie Bartosz Czarnecki uderzał z rzutu wolnego z okolic szesnastego metra, ale tuż nad bramką. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się drugim z rzędu bezbramkowym remisem juniorów, na cztery minuty przed końcem Jagiellonia objęła prowadzenie. Kapitan przyjezdnych Bartosz Ciborowski uderzał z prawej strony w dalszy róg i umieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry, jeden z naszych zawodników został sfaulowany w polu karnym, ale sędzia zamiast odgwizdać rzut karny, który ewidentnie należał się naszej drużynie, zakończył spotkanie i to ekipa z Białegostoku mogła cieszyć się z kompletu punktów.

Bramka: 86 Ciborowski

Cracovia: Smoleń - Jamrozy, Kajpust, Jarzynka, Janecki - Supryn, Żaba(c)(75 Sroka) - Tymoszuk(46 Ożóg), Czarnecki, Gawle(46 Malinowski) - Strózik(85 Gorzeń)

Ławka rezerwowych: Sendorek - Czerlunczakiewicz, Gorzeń, Malinowski, Ożóg, Sroka, Morawski

Jagiellonia Białystok: Gostomski - Ciborowski(c), Kiczuk, Maliszewski, Pigiel - Prusaczyk, Renkowski, Tabor, Olszewski, Domański(83 Nikołajuk) - Fryczkowski(90 Korecki)

Ławka rezerwowych: Nowacki - Nikołajuk, Głębocki, Korecki, Tomar, Kaczmarczyk

Kartki: Jamrozy(Cracovia) - Olszewski, Prusaczyk(Jagiellonia)

Sędzia: Łukasz Groń - Daniel Wiejowski, Leszek Lewandowski (KS Śląsk)
Źródło: cracovia.pl 1 kwietnia 2017 [1]