2014-11-15 Cracovia (U-18) – Olimpia Elbląg (U-18) 7:0

"Juniorzy młodsi w Lidze Makroregionalnej! Wygrana z Garbarnią dała awans!" -
cracovia.pl

Juniorzy młodsi w Lidze Makroregionalnej! Wygrana z Garbarnią dała awans!

Podopieczni trenera Krzysztofa Kroka wygraną 5:2 u siebie z Garbarnią Kraków, zapewnili sobie awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów! Pierwszy barażowy mecz piłkarze "Pasów" nieznacznie przegrali na wyjeździe z Garbarnią, ale na własnym boisku odrobili straty.

Przede wszystkim chciałbym pogratulować chłopcom tego awansu, bo należał im się w stu procentach - tak brzmiały pierwsze słowa trenera Krzysztofa Kroka po gwizdku kończącym spotkanie - w całej lidze prezentowaliśmy wraz z Progresem najwyższy poziom, dlatego zasłużyliśmy na ten awans.

Trzy bramki stracone na wyjeździe, dwie strzelone - z takim bilansem po pierwszym meczu z Garbarnią rozpoczynali spotkanie piłkarze "Pasów". Wynik ten nie był druzgocący, ponieważ stracone punkty można było spokojnie odrobić na własnym boisku. Okazało się jednak, że nie będzie to takie proste, w momencie gdy drużyna gości jako pierwsza strzeliła bramkę. W 13. Minucie udało się wyrównać Dominikowi Pieprzycy, potem w 26. minucie do siatki trafił Dariusz Żaba.

Wynik 2:1 dla "Pasów" utrzymał się do przerwy, jednak zaraz po niej, już w 42. minucie, Garbarni udało się wyrównać i wszystko trzeba było zaczynać od nowa. Piłkarze Cracovii potrzebowali bramek i jednocześnie nie mogli dopuścić do ich straty. Plan ten został w pełni zrealizowany. W 48. minucie na 3:2 podwyższył Kacper Malinowski, ale do awansu nadal brakowało goli. W 55. minucie, po bramce Bartosza Czarneckiego było już bardziej optymistycznie, a kiedy Bartłomiej Tymoszuk pokonał bramkarza w 81. minucie, można było odetchnąć z ulgą. Piłkarzom Garbarni nie udało się odrobić strat w dziesięciu ostatnich minutach i nasi zawodnicy, w pełni zasłużenie mogli już świętować awans.

Warto wierzyć w tych chłopców i dawać im szansę gry. Miejmy nadzieję, że z przynajmniej kilku z nich Cracovia będzie miała w przyszłości duży pożytek - chwalił swoich podopiecznych trener Krok.

W Makroregionalnej Lidze Juniorów, w której Cracovia wystąpi na wiosnę, zmierzą się ze sobą zespoły z dwóch pierwszych miejsc w tabeli z czterech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i lubelskiego. Zwycięzcy tej grupy awansują do ścisłego finału Mistrzostw Polski. Kibicujmy juniorom młodszym Cracovii w pojedynku z najlepszymi o mistrzostwo!

CRACOVIA - GARBARNIA KRAKÓW 5:2 ( 2:1)