2014-11-09 Jałowiec Stryszawa - Cracovia II 0:4
2014-11-09 ŁKS 1926 Łomża (U-18) - Cracovia (U-18) 3:1

"Juniorzy młodsi: Nieznaczna porażka w pierwszym meczu barażowym" -
cracovia.pl

Juniorzy młodsi: Nieznaczna porażka w pierwszym meczu barażowym

Juniorzy młodsi Cracovii przegrali 2:3 z Garbarnią Kraków w pierwszym meczu barażu, którego stawką jest awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów młodszych. Rewanż odbędzie się za tydzień.

Od samego początku meczu zarysowała się spora przewaga naszej drużyny, jednak gola jako pierwsi zdobyli gospodarze. Już w 5. minucie jeden z naszych zawodników sprokurował rzut karny, który Garbarnia pewnie zamieniła na bramkę. Cracovia dążyła do odrobienia straty jednak szwankowała skuteczność. Jeszcze przed przerwą piłkarze Krzysztofa Kroka stworzyli sobie co najmniej trzy dobre okazje, których nie udało przekuć się na zdobycz bramkową.

Po zmianie stron Garbarnia ponownie skorzystała z prezentu naszej drużyny (ręka w polu karnym) i było już 2:0. Niestety im dalej w las tym było ciemniej... Kilka chwil później było już 3:0 dla gospodarzy po fantastycznym uderzeniu z dystansu. Na szczęście nasi młodzi zawodnicy nie załamali się takim obrotem sprawy i zdołali nieco podreperować wynik. Gola na 1:3 zdobył Malinowski, a bramkę kontaktową z rzutu wolnego zanotował przy swoim nazwisku Żaba (na zdjęciu) - Potem Garbarnia skupiła się tylko na wybijaniu piłek. Szkoda, że nie udało nam się zremisować - żałował trener Krok.

- Nasza potyczka z Garbarnią to na szczęście dwumecz. Mamy do nadrobienia tylko jedną bramkę, więc jestem dobrej myśli. Musimy popracować nad koncentracją w grze obronnej oraz nad skutecznością - powiedział trener Cracovii.

Garbarnia Kraków - Cracovia 3:2 (1:0)

Bramki dla "Pasów": Malinowski oraz Żaba.

Cracovia: Smoleń - Dudek (45. Łabuński), Szczepański (50. Dukała), Pieprzyca, Mik - Czarnecki, Żaba, Pietrzyk (41. Malinowski) - Gawle (78. Buraczek), Sroka (78. Górecki), Słomka.
Źródło: cracovia.pl 8 listopada 2014 [1]