Mecze poprzedniego dnia: Mecze tego dnia:

2014-10-04 Cracovia (U-17) - Wisła Kraków (U-17) 3:2

2014-10-05 Górnik Libiąż - Cracovia II 2:4

"Remis juniorów z Jagiellonią" -
cracovia.pl

Remis juniorów z Jagiellonią

W dzisiejszym meczu w ramach Centralnej Ligi Juniorów juniorzy starsi Cracovii zremisowali ze swoimi rówieśnikami z Jagiellonii Białystok 1:1.

W pierwszej połowie młodzi zawodnicy "Pasów" stworzyli sobie 3-4 sytuacje do strzelenia gola, mimo to na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 0:0. Gra naszych piłkarzy zupełnie nie przypominała jednak futbolu prezentowanego przez Jagiellonię. Nasi juniorzy rozgrywali piłkę z pomysłem i kreatywnością, co zaznacza trener Paweł Zegarek:

Uczymy naszych piłkarzy rozgrywania piłki od bramkarza, konstruowania akcji w sposób przemyślany. Właśnie to pokazali dzisiaj na boisku nasi zawodnicy. Chodzi też o to, żeby gra cieszyła samych piłkarzy, żeby stwarzane sytuacje nie były przypadkowe, lecz wypracowane. Stworzyliśmy dzisiaj kilka takich akcji i nasza gra wyglądała bardzo dobrze, wiec szkoda trochę tego remisu.

Paradoksalnie bramka na 1:0 została jednak zdobyta nie po skrzętnie przeprowadzonej akcji, ale po błędzie bramkarza, który w 60. minucie wykorzystał Dawid Surma, strzelając do pustej bramki.

Gol wyrównujący dla zespołu gości padł w 80. minucie. Błąd naszych piłkarzy przy tej bramce wynikał z jednego złego ustawienia.

CRACOVIA - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 1 : 1 (0 : 0)