2014-09-20 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 1:3

2014-09-21 Cracovia (U-18) – Wisła Puławy (U-18) 3-0

"Juniorzy młodsi nadal bez porażki. Dziś padł remis" -
cracovia.pl

Juniorzy młodsi nadal bez porażki. Dziś padł remis

Młodzi piłkarze "Pasów" zanotowali drugi remis w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Podopieczni trenera Krzysztofa Kroka, grali dzisiaj u siebie z Dunajcem Nowy Sącz.

Nie jest dobrze, bo byliśmy cztery klasy lepsi od przeciwnika, a mimo to tylko zremisowaliśmy. Zabrakło skuteczności i szczęścia. - tak brzmiały pierwsze słowa podsumowania meczu z Dunajcem Nowy Sącz przez trenera Krzysztofa Kroka.

Trudno się dziwić takiej opinii, bo to nasi piłkarze dzisiaj na boisku dominowali. Stwarzali więcej sytuacji bramkowych, w tym takich, które jak mogłoby się wydawać, musiały zakończyć się strzeleniem gola, mimo to tak się nie stało.

Przeciwnik ustawił grubą ścianę na swojej połowie. Zaciekle bronił swojej bramki, pozwalając sobie na atak tylko z kontry. Nasi piłkarze przez większość czasu byli w posiadaniu piłki, ale ciężko było przebić się przez dobrze funkcjonującą defensywę zawodników z Nowego Sącza.

Bardzo pechowo padł też gol na 1:2, kiedy to jeden z piłkarzy "Pasów", próbując wybić piłkę, podkręcił ją w taki sposób, że ta nabrała rotacji wstecznej i w rezultacie znalazła się w bramce zaskoczonego Damiana Smolenia.

Gola na 2:2 w 80. minucie zdobył Karol Buraczek, który zaledwie 5 minut wcześniej zmienił na boisku Wojciecha Słomkę.

Kolejne spotkanie, juniorzy młodsi "Pasów" zagrają już w środę 24 września o godz. 16:30, znów na własnym boisku z Glinikiem Gorlice.

CRACOVIA – DUNAJEC NOWY SĄCZ 2 : 2 (1 : 1)

Cracovia zagrała w składzie: Smoleń – Dudek (50. Janecki), Dukała, Pestka, Mik (70. Bernaś) – Sroka (50. Pietrzyk), Szczepański (67. Malinowski), Wiśniewski (41. Szklarz), Słomka (75. Buraczek), Czarnecki, Gawle