2014-06-21 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1

"Minimalna porażka Cracovii w pierwszym meczu finałowym" -
cracovia.pl

Minimalna porażka Cracovii w pierwszym meczu finałowym

Juniorzy Cracovii przegrali 1:2 z Wisłą Kraków w pierwszym meczu finałów Mistrzostw Polski. Rewanż odbędzie się w najbliższą środę na stadionie "Pasów".

Juniorzy Cracovii przegrali 1:2 z Wisłą Kraków w pierwszym meczu finałów Mistrzostw Polski. Rewanż odbędzie się w najbliższą środę na stadionie "Pasów". Mecz rozpoczęli gospodarze i od razu przeszli do ofensywy. Tomasz Zając uderzył z rzutu wolnego w 3. minucie meczu, ale piłka została wybita przez obrońców Cracovii.. Kolejny atak gospodarzy miał miejsce w 4. minucie - uderzył Kamil Kuczak, lecz ponownie dobrze spisała się defensywa "Pasów".

W pierwszych dziesięciu minutach spotkania Wisła właściwie cały czas była w posiadaniu piłki. Zawodnicy gospodarzy dużo swobodniej poruszali się po boisku. W 16. minucie Zając wbiegł w pole karne, ale wpakował piłkę wprost w ręce Damiana Kobyłki. Cracovia w pierwszym kwadransie nie przeprowadziła żadnej akcji na bramkę Mateusza Zająca, grała jednak mądrze i rozważnie w defensywie. Za to w 19. minucie na bramkę Wisły groźnie uderzał Dawid Gala i bramkarz miał problemy.

W kolejnych minutach spotkanie wyrównało się, jednak żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć recepty na otworzenie wyniku meczu. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się przy stanie 0:0. Przed drugą połową trener Paweł Zegarek zdecydował się na dwie zmiany: Dawid Surma wszedł za Sebastiana Klimczyka, a Szymon Kiebzak w miejsce Krzysztofa Ropskiego.

Druga część meczu rozpoczęła się pechowo dla "Pasów", bowiem już w 48. minucie Bartłomiej Kolanko przewrócił się w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Zając i gospodarze objęli prowadzenie.

Wisła szukała kolejnej bramki, jednak marnowała stwarzane przez siebie okazje. W 61. minucie Dominik Kościelniak zdecydował się jednak na indywidualną akcję, ograł dwóch obrońców Cracovii, a następnie nabił bramkarza "Pasów" podwyższając wynik na 2:0.

Chwilę później Cracovia miała szansę na gola kontaktowego, jednak Surma nie zdołał wykorzystać dogodnej sytuacji. W 75. minucie meczu Zając miał doskonałą sytuację, by gospodarze prowadzili już trzema bramkami, na szczęście nie znalazł sposobu na pokonanie Kobyłki.

Trzy minuty później Cracovia po raz kolejny w tym sezonie pokazała, że ma charakter i walczy do końca - Gala zdecydował się na mocny strzał i zrobiło się już tylko 2:1 dla gospodarzy!

Ostatnie minuty meczu były bardzo zacięte, Cracovię m.in. ratował słupek, ale wynik już nie uległ zmianie. Rewanż zostanie rozegrany już w najbliższą środę na stadionie przy ulicy Kałuży 1.
Źródło: cracovia.pl 22 czerwca 2014 [1]