2014-05-31 Cracovia (U-17) – Korona Kielce (U-17) 1:1
2014-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 2:2
2014-05-31 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 3:2

"Juniorzy starsi Cracovii awansowali do ćwierćfinałów!" -
cracovia.pl

Juniorzy starsi Cracovii awansowali do ćwierćfinałów!

Juniorzy starsi Cracovii pokazali dziś prawdziwy charakter i zwyciężyli w Mielcu miejscową Stal, dzięki czemu obronili drugie miejsce w tabeli. A to oznacza, że podopieczni trenera Pawła Zegarka awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski!!!

Juniorzy starsi Cracovii pokazali dziś prawdziwy charakter i zwyciężyli w Mielcu miejscową Stal, dzięki czemu obronili drugie miejsce w tabeli. A to oznacza jedno: podopieczni trenera Pawła Zegarka awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Polski!!! Piłkarze "Pasów" pojechali do Mielca bronić drugiego miejsca w tabeli. By utrzymać je, nie mogli przegrać ze Stalą, choć ta już w 7. minucie objęła prowadzenie. Mało tego, w 20. minucie było już 2:0 dla gospodarzy i w tym momencie sytuacja Cracovii zrobiła się bardziej niż kiepska.

- Przegrywaliśmy już 0:2, ale cały czas walczyliśmy o korzystny wynik - przyznaje trener Paweł Zegarek. To opłaciło się jeszcze przed przerwą. W 41. minucie potężny strzał z 30 metrów z rzutu wolnego oddał Krzysztof Szewczyk (na zdjęciu poniżej) i piłka ugrzęzła w siatce. - Ten gol do przerwy był nam bardzo potrzebny, dodał nam wiatru w żagle - zauważa szkoleniowiec "Pasów".

Po zmianie stron Cracovia ruszyła do dalszych ataków i to przyniosło kolejne owoce. W 54. minucie Patryk Moskal uderzył z 20 metrów i było już 2:2. Nasza drużyna atakowała coraz intensywniej i to przyniosło porządany zamiar w 75. minucie, gdy po składnej akcji całego zespołu Mateusz Wdowiak dał Cracovii prowadzenie i - jak się później okazało - zwycięstwo!

Trzy punkty zdobyte w Mielcu oznaczają, że Cracovia uplasowała się na drugim miejscu na koniec Centralnej Ligi Juniorów i teraz powalczy w ćwierćfinale z Ruchem Chorzów. Pierwszy mecz tej rywalizacji zostanie rozegrany już w czwartek w Krakowie, rewanż w niedzielę w Chorzowie.

STAL MIELEC - CRACOVIA 2 : 3 (2 : 1)

Bramki dla „Pasów": Szewczyk 41, Moskal 54., Wdowiak 75.

Cracovia: Kobyłka - Najduch, Barczuk, Bartosz, Moskal - Dudek, Gala, Panek - Szewczyk, Wdowiak, Ropski.
Źródło: cracovia.pl 1 czerwca 2014 [1]