2014-05-17 Cracovia (U-17) - KKP Korona Kielce (U-17) 5:0

2014-05-18 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:2

"Juniorzy starsi wywożą 3 punkty z Ostrowca Świętokrzyskiego" -
cracovia.pl

Juniorzy starsi wywożą 3 punkty z Ostrowca Świętokrzyskiego

Piłkarze trenera Pawła Zegarka wygrali dzisiaj z KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 i dopisują sobie 3 bardzo cenne punkty w ligowej tabeli!

Piłkarze trenera Pawła Zegarka wygrali dzisiaj z KSZO Junior Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 i dopisują sobie 3 bardzo cenne punkty. Do momentu wyjazdu na mecz do Ostrowca Świętokrzyskiego, Cracovia traciła do pierwszej w tabeli Wisły 6 punktów i zajmowała 2. miejsce, podczas gdy ich dzisiejsi rywale piastowali 9. pozycję.

Mecz rozpoczął się z 40 – minutowym opóźnieniem, z powodu wody zalegającej na boisku, co mogło odrobinę rozproszyć zawodników. Pierwsza połowa po obu stronach była raczej zachowawcza. - W pierwszej części spotkania gospodarze bardzo dobrze ustawili się w obronie i bardzo ciężko było nam przedrzeć się przez linię defensywną przeciwnika - wspomina trener Paweł Zegarek.

Gole padały tylko w drugiej połowie. Jako pierwszy piłkę do bramki wpakował Panek w 62. minucie. Za nim umiejętnościami strzeleckimi popisali się Ropski i Barczuk ( 80. I 89. minuta). Świetny mecz rozegrał Ropski (na zdjęciu), który zaliczył bramkę i dwie asysty. Trener szczególnie pochwalił też strzelca ostatniego gola - Barczuka – wszedł w drugiej połowie i zachował się dokładnie tak jak powinien się zachowywać rezerwowy - przyznał.

Warto dodać, że wszystkie bramki padały dziś po bardzo ładnie rozegranych, przemyślanych akcjach. Na szcególną uwagę zasługuje ta przeprowadzona przez Ropskiego i Surmę, efektem której był gol Barczuka z 11 metrów.

KSZO OSTROWIEC ŚWIETOKRZYSKI – CRACOVIA 0:3

Gole dla "Pasów”: Panek 62’, Ropski 80’, Barczuk 89’

Cracovia: Kobyłka – Klimczyk, Moskal, Bartosz, Kapera - Dudek, Szymczak (79. Barczuk), Gala (85’Dębowski) - Panek, Piątek (59. Surma), Ropski
Źródło: cracovia.pl 17 maja 2014 [1]