2014-05-03 TOP 54 Biała Podlaska (U-17) - Cracovia (U-17) 2:1

2014-05-04 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 2:1
2014-05-04 Widzew Łódź - Cracovia 2:0

"CLJ: Porażka w derbach Krakowa" -
cracovia.pl

CLJ: Porażka w derbach Krakowa

Juniorzy starsi Cracovii przegrali w derbach Krakowa z Wisłą Kraków 2:4. Mimo porażki młodzi zawodnicy "Pasów" w dalszym ciągu znajdują się drugim miejscu w tabeli, jednak ich strata do pierwszej Wisły wzrosła do czterech punktów.

Spotkanie 18. kolejki Centralnej Ligi Juniorów pomiędzy dwoma krakowskimi drużynami było bardzo wyrównane. Gospodarze sobotniego meczu potrafili jednak wykorzystać błędy Cracovii dzięki czemu wygrali - To było spotkanie na niezłym poziomie. Zarówno my, jak i Wisła mieliśmy okazje. Naszym problemem były dziś błędy przy wyprowadzaniu piłki, traciliśmy ją na 30, 40 metrze i Wisła potrafiła to przekuć na gole - ocenił trener Cracovii Paweł Zegarek.

Sam mecz zaczął się źle dla "Pasów". Dość szybko straciliśmy dwie bramki i trzeba było gonić wynik. Jednak jeszcze przed przerwą sfaulowany w polu karnym został Mariusz Panek, który po chwili pewnym strzałem z jedenastu metrów zmniejszył dystans do gospodarzy.

Po zmianie stron Wisła ponownie odskoczyła na dwie bramki za sprawą Kuczaka. W 59. minucie na boisku pojawił się Piotr Chmielowski i kilka minut później pięknym strzałem z linii pola karnego zdobył drugiego gola dla Cracovii. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Mateusz Wdowiak (na zdjęciu).

Niestety gonitwa "Pasów" nie powiodła się. W końcówce meczu Wisła zdobyła czwartą bramkę i wygrała 4:2 - Mimo porażki patrzę z optymizmem na kolejne mecze. Mieliśmy dziś naprawdę dobre momenty i nie mamy się czego wstydzić. Muszę pochwalić zespół za zaangażowanie - mówi Paweł Zegarek.

Wisła obecnie ma cztery punkty przewagi nad Cracovią, która ma 35 punktów na koncie. Porażka 2:4 sprawiła, że bilans bezpośrednich meczów w dalszym ciągu jest na korzyść Cracovii, która w pierwszym meczu wygrała 4:1.
Źródło: cracovia.pl 3 maja 2014 [1]