Mecz poprzedniego dnia: Mecze tego dnia: Mecz następnego dnia:

2014-04-05 Karpaty Siepraw - Cracovia II 1:5

2014-04-06 Cracovia (U-18) - Juventa Starachowice (U-18) 4:3

"Komplet punktów juniorów młodszych. Piłkarze Bernasa niepokonani!" -
cracovia.pl

Komplet punktów juniorów młodszych. Piłkarze Bernasa niepokonani!

Juniorzy młodsi Cracovii będą przyjemnie wspominać wyprawę do Kielc. Podopieczni trenera Tomasza Bernasa wygrali z miejscową Koroną 4:2, a spotkanie odbyło się w ramach 3. kolejki Ligi Makroregionalnej.

Mecz ułożył się idealnie dla piłkarzy "Pasów", bowiem już po 9 minutach prowadzili 2:0. Najpierw w 5. minucie cudownym strzałem z niemal połowy boiska popisał się Piotr Mielcarek, który przelobował bramkarza Korony, a 240 sekund później Dawid Surma podwyższył na 2:0.

- I wtedy moi zawodnicy uwierzyli, że mecz jest już wygrany - kręci głową trener Bernas, który dopowiada: - Do naszej gry wkradł się bałagan, pojawił się chaos. Gospodarze wykorzystali tę sytuację, ale tylko po części, strzelając kontaktowego gola. Jeszcze przed przerwą (37. minuta) Dawid Pawlusiński (na zdjęciu poniżej) oddał piękny strzał i Cracovia ponownie prowadziła różnicą dwóch goli.

Po zmianie stron gra Cracovii wyglądała o niebo lepiej, ale i tak nie uratowało to jej od utraty gola. - Zrobiło się nerwowo, bo Korona atakowała. My mieliśmy swoje sytuacje, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać - wyjaśnia trener Bernas. I tak było do 76. minuty, kiedy to wprowadzony na boisko 4 minuty wcześniej Dariusz Żaba zdobył czwartą bramkę dla "Pasów", tym samym ustalając wynik meczu na 4:2.

Mimo zwycięstwa szkoleniowiec juniorów młodszych czuje niedosyt. - Oczywiście cieszę się z wyniku, ale nie mogę być zadowolony z gry. Zagraliśmy przeciętne spotkanie. Stać nas na dużo więcej - uważa trener Bernas.

Było to trzecie z rzędu zwycięstwo juniorów młodszych w Lidze Makroregionalnej. Kolejny mecz "Pasy" rozegrają już 12 kwietnia (sobota) o godzinie 16:00 na boisku przy ulicy Wielickiej 101 w Krakowie. Ich rywalem będzie Wisła Puławy.

KORONA KIELCE - CRACOVIA 2 : 4 (1 : 3)

Bramki dla „Pasów": Mielcarek 5., Surma 9., Pawlusiński 37. i Żaba 76.

Cracovia: Wilk - Skiba, Król, Pieprzyca, Mik (78. Wiechecki) - Mielcarek, Czubaj (51. Woźniak), Kiebzak (58. Leśniak) - Tymoszuk (72. Żaba), Surma (62. Sroka), Pawlusiński (77. Kęska).
Źródło: cracovia.pl 5 kwietnia 2014 [1]