Waśniowski (18’)

"Olsztyn zdobyty!" -
cracovia.pl

Olsztyn zdobyty!

Juniorzy młodsi Cracovii zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w dzisiejszym spotkaniu w Olsztynie i w efekcie pokonali miejscowy OKS 1945 1:0! Było to pierwsze spotkanie półfinałowej rywalizacji, której stawką jest awans do finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Od pierwszych minut pierwszej połowy podopieczni trenera Grzegorza Treli uzyskali przewagę, którą udokumentowali już w osiemnastej minucie. Karol Waśniowski przeprowadził świetną, indywidualną akcję, minął dwóch rywali i dobrym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Po tym trafieniu spotkanie nieco się wyrównało, gospodarze próbowali doprowadzić do remisu, jednak kilkakrotnie w bramce "Pasów" dobrze spisał się Jakub Gędłek. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym, ale niezwykle ważny prowadzeniem Cracovii.

Po zmianie stron gospodarze w dalszym ciągu próbowali odrobić straty, jednak piłkarze trenera Treli grali konsekwentnie i mądrze w defensywie, w efekcie czego dowieźli korzystny wynik do końca meczu!

W poniedziałek w Krakowie obie drużyny rozegrają spotkanie rewanżowe (godz. 16:00).

OKS 1945 OLSZTYN - CRACOVIA 0 : 1 (0 : 1)

0:1 - Waśniowski 18.
Źródło: cracovia.pl 23 czerwca 2011 [1]