1961-09-14 Wisła II Kraków - Cracovia II 0:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Wisła II Kraków


pilka_ico
krakowska liga okręgowa (Cracovia II)
Kraków, stadion Wisły, czwartek, 14 września 1961

Wisła II Kraków - Cracovia II

0
:
3

(0:2)



Herb_Cracovia II


Skład:
Leśniak
Monica
Snopkowski
Cepuch
Matur
Świder
Maniecki
Bogacz
Horba
Paciorek
Śmiałek
Kościelny

Sędzia: Hradecki z Krakowa

bramki Bramki
Durniok (karny 25')
Ziąbka (39') (57')
Skład:
Tabor
Durniok
Konopelski
Wołoch
Buda
Kupiec
Nowak
Ankus
Przeworski
Poprawski
Suder
Ziąbka



Zapowiedź meczu

Opis meczu

Gazeta Krakowska

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
WISŁA I B: Leśniak (5), Monica (5). Snopkowski (6), Cepuch (3), Matur (4), Świder (4), Maniecki (3), Bogacz (3), Horba (3), po przerwie Paciorek (2), Śmiałek (4), Kościelny (3).

CRACOYIA I B: Tabor (4), Durniok (3), Konopelski (5), Wołoch (3), Buda (1), Kupiec (6), Nowak (4), Ankus (4), po przerwie Przeworski (2), Poprawski (3), Suder (3), Ziąbka (5).
Sędziował p. Hradecki z Krakowa.

Rezerwy Ligowców wbrew wbrew oczekiwaniom zagrały słabo. Zawiódł zwłaszcza atak Wisły, który po przerwie w okresie przewagi gospodarzy, nie potrafił oddać ani jednego ostrzejszego strzału. Cracovia wygrała zasłużenie, mając w I połowie i tuż po przerwie przewagę. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Ziąbka w 39 i 57 min. oraz Durniok z karnego w 25 min.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 219 z 15 września 1961


"O mistrzostwo ligi okręgowej" -
Echo Krakowa

O mistrzostwo ligi okręgowej

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
W meczu o mistrzostwo ligi o-kręgowej Wisła Ib przegrała z Cracovią Tb 0:3 (0:2). Bramki zdobyli: Durniok z rzutu karnego w 24 min., Ziąbka w 39 mńn. i w 58 min. Sędziował p. Hradecki z Krakowa — b. dobrze. Widzów ok. 1500.

WISŁA Ib: Leśniak — Monlca, Snopkowski, Cepuch — Mazur. Świder (Paciorek) — Maniecki, Bogacz. Horba (Świder), Śmiałek, Kościelny. CRACOVIA Ib: Tabor — Durniok, Konopelski, Wołoch — Kupiec, Buda — Nowak, Ankus (Przeworski), Poprawski, Suder. Ziąbka.

Po meczu rezerw Cracovii i Wisły spodziewaliśmy się dobrej gry i sprawdzianu formy zawodników mających aspiracje do pierwszych drużyn. Tymczasem mimo udziału szeregu znanych zawodników spotkanie stało na — oględnie mówiąc — przeciętnym poziomie. Cracovia wygrała najzupełniej zasłużenie będąc zespołem lepszym i przede wszystkim bardziej skonsolidowanym oraz szybciej grającym. Niemniej biało-czerwoni tylko okresami przeprowadzali akcje mogące zadowolić swych zwolenników. Najlepiej spisywał się atak z wybijającymi się na skrzydłach Nowakiem i Ziąbką. W pomocy z satysfakcją oglądaliśmy rozwijający się talent Kupca (najlepszy zawodnik na boisku) a w defensywie spokojem imponowali Konopelski na stoperze i Durniok. W Wiśle kompletnie zawiódł atak, do którego zbyt ryzykownie zdecydowano się wystawkę rekonwalescenta — Śmiałka (po złamaniu nogi). Na ogół najlepszą formacją wiślaków była pomoc (Mazur i Świder).

W sumie jednak był to mecz niespełnionych nadziei. Należy bowiem pamiętać, że od zespołów I ligi wymaga się dobrego zaplecza.
Źródło: Echo Krakowa nr 217 z 15 września 1961


"W III-LIGOWYCH DERBACH LEPSZA CRACOVIA" -
Dziennik Polski

W III-LIGOWYCH DERBACH LEPSZA CRACOVIA

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Wczorajsze derby rezerw Wisły i Cracovii w III lidze — zakończone zwycięstwem biało-czerwonych 3:0 (2:0) — nie stały na takim poziomie, jakiego oczekiwano od drużyn, w których grało po kilku zawodników ligowych. Rozczarowała zwłaszcza Wisła, mająca najsłabszą formację w napadzie. Więcej spodziewano się również po Cracovii, która obok niezłych momentów miała dłuższe „przestoje”. Pierwszą bramkę zdobył w 25 min. Durniok z rzutu karnego podyktowanego za faul na Nowaku, drugą — w 40 min. uzyskał Ziombka. Ten ostatni strzelając w 60 min. z wypracowania Przeworskiego trzecią bramkę, ustalił wynik na 3:0. Sędziował p. Hradecki z Krakowa. (M.N.)
Źródło: Dziennik Polski nr 218 z 15 września 1961


Mecze sezonu 1961/62 (Cracovia II)