trójmecz Wanda Kraków - Unia Tarnów - Cracovia o puchar WKKiFT

Zapowiedź zawodów

"Trójmecz żużlowy na torze Wandy" -

Trójmecz żużlowy na torze Wandy

Zapowiedź meczu w dzienniku Dziennik Polski
Ciekawie zapowiada się sobotnia impreza żużlowa - trójmecz drużyn naszego okręgu - Unii Tarnów, Wandy Nowa Huta i Cracovii o puchar przewodniczącego WKKFiT. W dwóch poprzednich tego typu zawodach zwyciężyły Unia Tarnów i Wanda. Kto będzie najlepszy tym razem, okaże się w sobotę, 22 bm. o godz. 17.30 na torze Wandy w Nowej Hucie.
Źródło: Dziennik Polski nr 251 z 21 października 1960

"Tradycyjny turniej żużlowy o "Puchar przew. WKKFiT"" -

Tradycyjny turniej żużlowy o "Puchar przew. WKKFiT"

Zapowiedź meczu w dzienniku Echo Krakowa
Na torze Wandy w Nowej Hucie odbędzie się w sobotę tradycyjny trójmecz żużlowy pomiędzy zespołami Unii Tarnów, Wandy N. Huta i Cracovii o "Puchar przew. WKKFiT M. Kadowa". Organizatorem zawodów jest SKS Cracovia. Początek o godz. 17,30.
Dotychczas puchar zdobyły: Unia (1958 r.) i Wanda (1959 r.). Która z drużyn przejmie obecnie to cenne trofeum? - zobaczymy już jutro. Jedno jest pewne - zawody zapowiadają się nadzwyczaj interesująco, ponieważ wszystkie drużyny wystąpią w swych najsilniejszych składach.
Źródło: Echo Krakowa nr 247 z 21 października 1960

"Trójmecz żużlowy o puchar WKKF" -

Trójmecz żużlowy o puchar WKKF

Zapowiedź meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
W niedzielę 23 bm. rozegrany zostanie na torze Wandy atrakcyjny trójmecz żużlowy o drużynowy Puchar krakowskiego WKKF. W zawodach uczestniczyc będą reprezentacje Wandy, Cracovii oraz tarnowskiej Unii. W ub. roku Puchar przypadł zespołowi Nowej Huty. Czy i w tegorocznym sezonie żużlowym Wandy uda się utrzymać cenne trofeum - okaże właśnie niedzielna impreza. Początek trójmeczu o godz. 17.

(...)

ŻUŻEL. Trójmecz Unia Tarnów - Cracovia - Wanda sobota, tor Wandy, godz. 17.30.

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Sobotni turniej żużlowy na torze Wandy, pomiędzy drużynami gospodarzy, Unii Tarnów i Cracovii niestety nie należał do widowisk, które by mogły się na długo zapisać w pamięci widzów. W ostatnim biegu J. Fijałkowski na starcie spowodował kraksę i decyzją sędziego głównego został słusznie wykluczony z biegu powtórnego. Werdykt spotkał się jednak ze sprzeciwem tego zawodnika oraz jego brata T. Fijałkowskiego. Wykluczony J. Fijałkowski nie zszedł z toru, a prowokacyjne zachowanie T. Fijałkowskiego omal nie przyczyniło się do zamieszek na stadionie. Grupy rozwydrzonych wyrostków zaczęły rzucać kamieniami i próbowały otoczyć sędziego. Tylko dzięki energicznej postawie funkcjonariuszy MO nie doszło do incydentów. Sprawa prowokacyjnego zachowania się braci Fijałkowskich będzie przedstawiona na najbliższym posiedzeniu Okręgowej Komisji Żużlowej i sądzimy, że ich niesportowy postępek zostanie przykładnie ukarany.

Zawody nie należały do ciekawych, gdyż na zawodnikach znać już było trudy całego sezonu. Również bardzo ciężki tor nie sprzyjał osiągnięciu lepszych wyników. Z tego m. in. powodu doszło w czasie turnieju do kilunastu wywrotek. Były one również przyczyną bezpardonowej jazdy poszczególnych zawodników. J. Stawecki, Kowalski, Ciepiela doznali kontuzji, a wszyscy pozostali na pewno "czują w kościach" sobotni mecz.

Najlepszym zespołem okazali się żużlowcy tarnowskiej Unii, którzy uzyskując 32 pkt. wygrali turniej i zdobyli puchar. Drugie miejsce zajęła Wanda N. Huta 30 pkt., a trzecie Cracovia 8 pkt. Zawodnicy Cracovii jeździli mało ambitnie, a ich as atutowy Próchniak w ogóle się nie liczył. Puchar dla najlepszego zawodnika zdobył również zawodnik tarnowski Spychała 12 pkt. przed Jaroszewiczem (Wanda) 11 pkt. i T. Fijałkowskim 10 pkt. Dalsze miejsca zajęli: Tomczyszyn (Unia) 7, Kamiński (Unia) 7, Ciepiela (Unia) 6, J. Fijałkowski (Wanda) 5 i Stach (Wanda) 4 pkt.

Sędzią głównym zawodów był inż. Kamiński, a najlepszy czas dnia 84,7 sek. uzyskał Spychała w biegu VIII.
R. Kowalski
Źródło: Dziennik Polski nr 253 z 23/24 października 1960

"Żużlowcy Unii zdobyli „Puchar WKKFiT”" -

Żużlowcy Unii zdobyli „Puchar WKKFiT”

W sobotę na torze Wandy w Nowej Hucie odbył się tradycyjny turniej żużlowy o "Puchar przew. WKKFiT — M. Kadowa". Pierwsze miejsce zdobyli żużlowcy Unii Tarnów — 32 pkt przed Wandą 30 pkt i Cracovią — 8 pkt. Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Spychała (Unia) — 12 pkt, Jaroszewicz (Wanda) — 11 pkt i T. Fijałkowski (Wanda) — 10 pkt.
Źródło: Echo Krakowa nr 249 z 24 października 1960

"Żużlowcy Unii Tarnów zdobyli puchar przew. WKKFiT" -

Żużlowcy Unii Tarnów zdobyli puchar przew. WKKFiT

W sobotę na torze Wandy w Nowej Hucie odbył się trójmecz żużlowy o puchar przewodn. WKKFiT, w którym startowały zespoły Wandy, Unii i Cracovii. Najlepszym zespołem okazali się żużlowcy tarnowskiej Unii, którzy zgromadzili na swym koncie 32 pkt. Drugie miejsce zajęła Wanda 30 pkt., a trzecie Cracovia 8 pkt.

Indywidualnie najlepszym okazał się Spychała (Unia) uzyskując maksymalną ilość punktów 12 przed Jaroszewiczem (Wanda) 11 punktów i T. Fijałkowskim (Wanda). Sędzią głównym turnieju był inż. Kamiński.

Należy jeszcze dodać, że niesportowe zachowanie braci Fijałkowskich omal nie przyczyniło się do wywołania zamieszek na stadionie. Sprawę tę rozpatrzy na najbliższym posiedzeniu Okręgowa Komisja Żużlowa.