trójmecz Wanda - Unia Tarnów - Cracovia o puchar WKKF

Zapowiedź zawodów

"Niedzielne imprezy sportowe" -

Niedzielne imprezy sportowe

Zapowiedź meczu w dzienniku Dziennik Polski
(...) ŻUŻEL: Trójmecz o Puchar WKKF: Unia Tarnów - Wanda - Cracovia, Tor Wandy, godz. 14.
Źródło: Dziennik Polski nr 242 z 11/12 października 1959

"Trójmecz żużlowy na torze Wandy" -

Trójmecz żużlowy na torze Wandy

Zapowiedź meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Zwolennicy "czarnego sportu" znów mają powód do radości. W niedzielę na torze Wandy w Nowej Hucie o godzinie 14 rozpocznie się atrakcyjny trójmecz żużlowy o puchar przechodni WKKF pomiędzy Cracovią, tarnowską Unią i Wandą. W ub. roku puchar zdobyła Unia i obecnie jej najlepsi zawodnicy będą go bronić. Andrzejewski z Wandy walczyć będzie o utrzymanie zdobytego rok temu pucharu indywidualnego.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 242 z 10/11 października 1959

"Ostatni akord żużlowców
Trójmecz na torze w Nowej Hucie" -

Ostatni akord żużlowców
Trójmecz na torze w Nowej Hucie

Zapowiedź meczu w dzienniku Echo Krakowa
W nadchodzącą niedzielę, tj. 11 bm. na torze żużlowym w Nowej Hucie odbędzie się interesujący trójmecz żużlowy Unia Tarnów - Wanda Nowa Huta - Cracovia. Zawody te rozgrywane są o Puchar WKKF, w każdej drużynie może wziąć udział tylko po 4 najlepszych zawodników. W roku ubiegłym puchar przechodni zdobyli żużlowcy Unii Tarnów.

Jednocześnie wszystkie biegi zostaną zaliczone do konkurencji indywidualnej o puchar przechodni krakowskiego okręgu PZMot. Na starcie zobaczymy więc najlepszych zawodników naszego okręgu ze zdobywcą pierwszego miejsca w klasyfikacji o puchar PZMot. z ubiegłego roku - Andrzejewskim (Wanda) na czele.

Wanda wygrała trójmecz żużlowy

Rozegrany wczoraj w Nowej Hucie trójmecz żużlowy Unia Tarnów - Cracovia - Wanda, zakończył się zwycięstwem gospodarzy, zarówno w konkurencji drużynowej, jak i indywidualnej. Żużlowcy Wandy zdobyli więc przechodni puchar WKKF - 28 pkt, dalsze miejsca zajęły Unia - 24 i Cracovia 19. Indywidualnie triumfował Jaroszewicz (Wanda) 12 pkt, przed T. Fijałkowiczem (Wanda) - 11, Kamińskim i Tomczyszynem (obaj Unia).
Jaroszewicz jak zwykle jeździł bardzo dobrze, przy czym doskonale przygotował sobie maszynę. Już w pierwszym biegu wynikiem 82,4 sek. ustanowił nowy rekord toru. I w następnych biegach Jaroszewicz zwykle nie "schodził" poniżej 84 sek, co było nie osiągalne dla innych zawodników. A jednak popularny "Boguś" znalazł godnego rywala. Był nim bardzo przytomnie aczkolwiek pechowo jeżdżacy Tomczyszyn. I tak w bezpośrednim pojedynku z Jaroszewiczem, proawdząc wyraźnie do ostatniego wirażu "przytarł" się do bandy ostaniego wirażu i oczywiście przegrał. Doskonale również spisał się Tadeusz Fijałkowski. Zawiedli natomiast wyraźnie członek kadry narodowej - Pytko z Unii i Próchniak z Cracovii.
wk
Źródło: Gazeta Krakowska nr 243 z 12 października 1959

"Żużel" -

Żużel

Na torze w Nowej Hucie rozegrany został trójmecz żużlowy z udziałem Unii Tarnów, Cracovii i Wandy. Zwycięstwo odniosła drużyna gospodarzy zdobywając 28 pkt. Drugie miejsce wywalczyli żużlowcy tarnowscy — 24 pkt, trzecie Cracovia.
W punktacji indywidualnej zwycięstwo odniósł Jaroszewicz zdobywając 12 pkt. Ten sam zawodnik ustanowił nowy rekord toru osiągając czas 82,4 sek.
Źródło: Echo Krakowa nr 237 z 12 października 1959