1935-09-01 Kraków - Lwów 3:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Kraków


pilka_ico
mecze towarzyskie Kraków
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 1 września 1935, 16:00

Reprezentacja Krakowa - Reprezentacja Lwowa

3
:
1

(1:1)



Herb_Lwów


Skład:
Cracovia herb.pngPawłowski
Cracovia herb.png Pająk
Wisła Kraków herb.pngSzumilas
Garbarnia Kraków herb.png Haliszka
Garbarnia Kraków herb.png Wilczkiewicz
Garbarnia Kraków herb.png Lesiak
Garbarnia Kraków herb.png Riesner (Wisła Kraków herb.pngHabowski)
Wisła Kraków herb.png Kopeć
Cracovia herb.png Malczyk
Garbarnia Kraków herb.png Pazurek
Wisła Kraków herb.png Łyko (Garbarnia Kraków herb.pngRiesner)

Sędzia: dr Józef Lustgarten

bramki Bramki
Cracovia herb.png Malczyk

Wisła Kraków herb.png Kopeć
Garbarnia Kraków herb.pngRiesner
0:1
1:1
2:1
3:1

Pogoń Lwów herb.png Luchter
Skład:
Zub
Pogoń Lwów herb.png Jeżewski
Koziar
Pogoń Lwów herb.png Hanin
Pogoń Lwów herb.png Hemmerling
Pogoń Lwów herb.png Deutschman
Pogoń Lwów herb.png Matjas I
Pogoń Lwów herb.png Zimmer
Pogoń Lwów herb.png Luchter
Pogoń Lwów herb.png Nahaczewski
Pogoń Lwów herb.pngNiechcioł



drużyny
drużyna Krakowa

Waza Żeleńskiego

Mecz o wazę Żeleńskiego.

Zapowiedź meczu

"Lwów-Kraków." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Lwów-Kraków.

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Zainteresowanie, jakie ogarnęło sportowy Kraków z racji spotkania międzymiastowego ze Lwowem, wskazuje, że tradycja tych pięknych spotkań tkwi głęboko w pamięci Krakowian.

Lwów oparł swą drużynę na mistrzowskiej Pogoni, leaderze Ligi i wystąpi w składzie: Zub, Bereza, Jeżewski, Hanin, Kuncewicz, Deutschman, Matjas I, Zimmer Luchter, Nachaczewski, Niechcioł.

Drużyna Krakowa grać będzie w następującym zespole: Pawłowski, Pająk, Szumilas, Haliszka, Wilczkiewicz, Lesiak, Eiesner, Kopeć, Malczyk, Pazurek I, Łyko.

Zawody odbędą się na boisku Cracovii o godz. 16-tej.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 243 z 2 września 1935


Opis meczu

"Kraków—Lwów w piłce nożnej 3:1 (1:1)" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Kraków—Lwów w piłce nożnej 3:1 (1:1)

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Kraków, 1 września.

Wznowienie tej imprezy po paroletniej przerwie nie wzmogło specjalnie zainteresowania wśród sportowców krakowskich. Tylko nieco ponad 2.000 widzów było świadkami tego spotkania, które miało przebieg dość zajmujący, aczkolwiek nie stało na wysokim poziomie. Przebieg meczu udowodnił w dalszym ciągu wyższość krakowskiego piłkarstwa nad lwowskiem. Wprawdzie Lwów wystąpił bez Albańskiego, Matjasa i Wasiewicza, to zato Kraków nie miał znowu Kotlarczyków, Kisielińskiego, Artura i Dońca, a zatem był jeszcze bardziej osłabiony.

Drużyny wystąpiły w nast. składach: Kraków: — Pawłowski, Pająk. Szumilas, Haliszka, Kret, Lesiak, Riesner (Habowski). Kopeć, Malczyk. Pazurek i Łyko (Riesner). Lwów — Zub. Jeżewski, Koziar, Hanin, Hemmerling, Deutschman, Matjas I, Zimmer, Luchter, Nahaczewski i Niechcioł.

W pierwszej połowie gra równa, a nawet team krakowski jest częściej w opresji, na skutek tego, iż zawodnicy jego grają pod silnie prażące słońce. Po kilku obustronnie niewyzyskanych sytuacjach podbramkowych pada w 20 min pierwszy i jedyny goal Lwowa z pięknego strzału Luchtera, przyczem obrona (Szumilas) nie interweniowała. Niezrażenie tem niepowodzeniem krakowscy naciskają coraz silniej i w 37 min. Malczyk zdobywa wyrównującego goala po kornerze i podaniu Gamaja, który zastąpił na kilka minut końcowych w pierwszym okresie kontuzjonowanego przez Zimmera, Łyko.

Po pauzie w drużynie krakowskiej następuje przegrupowanie, na lewe skrzydło przechodzi Riesner, zaś Habowski występuję na prawem. Zmiana ta wyszła na lepsze, u Lwowian zaś schodzi z boiska kontuzjonowany Deutschman, ustępując miejsca rezerwowemu. Gra zaostrza się teraz coraz bardziej, zwłaszcza, gdy doznaje kontuzji po Łyce jeszcze i Malczyk. Zwolna jednak, gdy Kraków zaczyna coraz bardziej naciskać, ustępuję także i agresywność graczy lwowskich i końcowy okres meczu przebiega w przyzwoitej atmosferze. Ten okres gry stoi pod znakiem zupełnej przewagi Krakowa, który, gdyby nie niedyspozycja Pazurka, mógł wygrać mecz w wyższym stosunku. Bramki padają teraz w 10 min. ze strzału Kopecia po podaniu Malczyka, i w 17 min. z rzutu wolnego Riesnera (za rękę Zimmera). który przepuścił fatalnie bramkarz Lwowian. Aż do końca trwa przewaga Krakowian, lecz bez efektywnego rezultatu.

Na wyróżnienie zasługują z teamu krakowskiego: Pająk, Haliszka, Kret, Lesiak, Riesner i Malczyk oraz Kopeć. Ze Lwowian: Luchter, Jeżewski.

Sądzia dr Lustgarten musiał przerywać kilkakrotnie zawody z powodu braku porządku na boisku. Wogóle organizacja meczu w wiciu punktach szwankowała.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 244 z 3 września 1935


Mecze sezonu 1935 (Kraków)