1929-01-08 Cracovia - Legia Warszawa 1:12

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
mecze towarzyskie
Kraków, wtorek, 8 stycznia 1929

Cracovia - Legia Warszawa

1
:
12

(0:4; 1:3; 0:5)


Legia Warszawa - hokej mężczyzn herb.png


Skład:
gracze m.in.
Jan Prochowski

Czesław





Bramki
Jan Prochowski Pasłęcki (8)
Szenajch

Opis spotkania

"Zwycięstwo Legii (Warszawa) nad Cracovią 12:1 (4:0 3:1 5:0)." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Zwycięstwo Legii (Warszawa) nad Cracovią 12:1 (4:0 3:1 5:0).

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Wczorajsze zawody rozegrane na lorze łyżwiarskim w Parku Krakowskim między drużynami hockeyowemi Cracovii i Legji zakończyły się zasłużonem i wysokocyfrowom zwycięstwem ostatniej. Obie drużyny wystąpiły w swych najlepszych zespołach. Goście, wśród których jest kilku doskonałych łyżwiarzy warszawskich przewyższali Cracovię pod każdym względem, to też gra zamieniała się ustawicznie w trening na jedną bramkę.

W pierwszym okresie gry Pasłęcki zdobywa pod rząd trzy bramki a jedna Szenajch. W drugim kwadransie zawodów zaraz z początku Cracovia uzyskuje z solowego wypadu przez Prochowskiego jedyny punkt dnia. Podnieceni tem goście przypuszczaają raz po raz ataki, z których kolejno Lange, Pasłęcki i Szenajch uzyskuję dalsze bramki.
Trzeci okres gry to walka Cracovii o utrzymanie wyniku, względnie o wyjście z tego spotkania z mniej jak dwucyfrowa porażka mimo ściągnięcia wszystkich graczy biało czerwonych do tyłu, napastnicy Legii przebijaj ale wielokrotnie przez ten mur, jaki stanowił przeciwnik a zdobywcę wszystkich pięciu bramek staje się Pasłęcki najlepszy w tym dniu obok Szenajcha oracz na boisku.

Z Cracovii na wyróżnienie zasługuje najlepszy jej gracz „Czesław" który wielokrotnie zagrażał bramce Legji, oddając szereg celnych strzałów, obronionych jednak przez bramkarza Legii. Sachsa. Publiczności z powodu mrozu mało. Tor łyżwiarski w bardzo dobrym stanie, tylko dla boiska hockeyowego należałoby się wystarać o przepisowe bandy.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 9 z 9 stycznia 1929