1929-06-16 Garbarnia Kraków - Cracovia 0:3
|
![]() Kraków, niedziela, 16 czerwca 1929
(0:2)
|
|
Sędzia: Franciszek Krukowski z Warszawy
|
Skład: Szumiec Lasota T. Zastawniak Ptak Chruściński Seichter Rusin S. Malczyk Kałuża Tokar Sperling Ustawienie: 2-3-5 |
Mecze tego dnia: | ||
|
Opis meczu
Stary mistrz Krakowa i Polski z tygodnia na tydzień poprawia swą formę. Podobnie jak i w latach ubiegłych siła Cracovii leży w jej napadzie, który pracuje coraz składniej i szybciej.
Mimo, że na ostatnim meczu na prawym łączniku wystąpił Malczyk - o wiele słabszy fizycznie, biegowo i strzałowo - od swego starszego, niedysponowanego w tym dniu kolegi - szybkie i celowe posunięcia ataku czerwono-białych wyprowadzały z równowagi dobrą zazwyczaj i pewną obronę i pomoc Garbarni.
Cracovia od pierwszej minuty gry naciera ostro na bramkę przeciwnika uzyskując już do przerwy dwie bramki.
Po przerwie gra bardziej wyrównana, mimo to czerwono-biali zdołali raz jeszcze sforsować "świątynię" Garbarni.
Bramki strzelili Rusinek (dwie) i Malczyk (jedna).
Zwycięstwo Cracovii zupełnie zasłużone. Garbarnia po świetnym starcie wiosennym przechodzi lekki spadek formy.