Warylak (56' Furga)

2017-04-15 Jagiellonia Białystok - Cracovia 0:0

"Cracovia II - Wiślanka Grabie. Mecz w świątecznym tempie" -

Cracovia II - Wiślanka Grabie. Mecz w świątecznym tempie

Cracovia II w meczu 20. kolejki IV ligi pokonała 2:1 Wiślankę Grabie - i nadal prowadzi w tabeli z 2-punktową przewagą nad Wiślanami Jaśkowice. W środę "Pasy" rozegrają zaległe spotkanie z TS Węgrzce.

Bardzo statecznym krokiem – jak na świąteczną porę przystało – przemieszczali się zawodnicy Cracovii II i Wiślanki. Toteż przez większość czasu gra toczyła się w niemrawym tempie, a po zmianie stron w jeszcze bardziej ślamazarnym.

Niewiele było szybko wyprowadzanych ataków, a przecież już pierwszą taką akcję Szymczak zakończył celnym uderzeniem głową. Chyba nikomu to nie dało nic do myślenia, może poza tym, że trzeba uderzać głową. Bowiem również pozostałe bramki padły w ten sposób. I niewiele brakło, a po "główce" Czajki doszłoby w 88 min do wyrównania, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Goście do końca też nie zrozumieli, że nie ma co kłócić się z sędzią (popełnił kilka błędów) Ich grający prezes Kmak „żółtko” zobaczył siedząc jeszcze na ławce, a masażysta wcześniej poszedł do szatni.

Cracovia II - Wiślanka Grabie 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Szymczak 15, 1:1 Kiwacki 35, 2:1 Litauszki 76.

Cracovia II: Smoleń – Moskal, Ochał. Litauszki, Pestka – Serafin (90 Skiba), Sosnowski, Adamczyk, Szymczak (58 Strózik), Cunta (63 Tymoszuk) – Dimun.

Wiślanka: Kobyłka – Pasionek, Robak, Kuligowski, Tarasek – K. Leśniak (74 Kmak), Czajka, Nowak, Domoń, Warylak (59 Furga) – Kiwacki.

Sędziował: Artur Kijak (Kraków). Żółte kartki: Pestka, Skiba, Cunta - Kmak, Nowak. Widzów: 100.
Bogdan Przybyło
Źródło: gazetakrakowska.pl 16 kwietnia 2017 [1]

"IV liga zachodnia: Cracovia II nie zwalnia tempa" -

IV liga zachodnia: Cracovia II nie zwalnia tempa

W 20. kolejce IV ligi zachodniej kolejne zwycięstwo zanotowały rezerwy Cracovii. Tuż za nimi wiślanie Jaśkowice, którzy wygrali w Andrychowie z Beskidem. Apetyty na awans Hutnika stonowała Jutrzenka, a jej 2-0 zasłużone.

Cracovia II - Wiślanka Grabie 2-1 (1-1)

1-0 Marcin Szymczak 15

1-1 Szymon Kiwacki 38

2-1 Robert Litauszki 77

Sędziowali: Artur Kijak - Maciej Koster, Marek Łukasz (KS Kraków). Żółte kartki: Kamil Pestka, Maciej Skiba, Łukasz Sosnowski - Rafał Kmak, Marcin Robak.

CRACOVIA: Smoleń - Moskal, Litauszki, Ochał, Pestka, Adamczyk, Serafin (89 Skiba), Sosnowski, Szymczak (58 Strózik), Cunta (62 Tymoszuk), Dimun. Trener: Marcin Gędłek.

WIŚLANKA: Kobyłka - Pasionek, Kuligowski, Robak, Tarasek, Czajka, Nowak, Domoń, K. Leśniak (73 Kmak), Kiwacki, Warylak (56 Furga). Trener: Paweł Zegarek.
Źródło: Sportowe Tempo 16 kwietnia 2017 [2]

"Rezerwy Cracovii pokonują Wiślankę Grabie!" -
cracovia.pl

Rezerwy Cracovii pokonują Wiślankę Grabie!

Rezerwy Cracovii podjęły dzisiaj na boisku przy ulicy Wielickiej 101 w Krakowie zespół Wiślanki Grabie. Nasza drużyna pierwsza wyszła na prowadzenie i mimo że rywale zdołali wyrównać, ostatecznie sięgnęła po zwycięstwo!

Pierwsze minuty spotkania należały do Wiślanki. W 13. minucie Leszek Tarasek zagrał piłkę wzdłuż naszej bramki, gdzie dobiegał już do niej Szymon Kiwacki, jednak nasi obrońcy zdążyli uprzedzić napastnika gości. Dwie minuty później skutecznie odpowiedziały rezerwy. Patryk Moskal dośrodkował wzdłuż bramki, a niepilnowany Marcin Szymak pokonał byłego bramkarza Cracovii Damiana Kobyłkę. Po tej bramce podopieczni trenera Marcina Gędłka z każdą minutą zaczęli włączać wyższy bieg i stwarzać sobie kolejne okazję do podwyższenia wyniku. W 19. minucie dośrodkowanie z prawej strony Huberta Adamczyka, Milan Dimun oddał strzał głową, ale minimalnie obok bramki. W 37. minucie dośrodkowanie Łukasza Nowaka wykorzystał najlepszy snajper Wiślanki Szymon Kiwacki i doprowadził do wyrównania.

W drugiej połowie zarówno nasza drużyna jak i przyjezdni dążyli do strzelenia bramki dającej prowadzenie. Bliski tego był w 65. minucie wprowadzony po przerwie Bartłomiej Tymoszuk, który zauważył, że bramkarz gości wyszedł z bramki i lobem próbował umieścić piłkę w siatce, jednak zrobił to niecelnie i piłka wyszła poza boisko. Dziesięć minut później Hubert Adamczyk z rzutu wolnego dośrodkował piłkę, do której najwyżej wyskoczył Róbert Litauszki i pokonał Damiana Kobyłkę. W 80. minucie kolejny były gracz „Pasów" Radosław Kuligowski minimalnie się pomylił po wrzutce z rzutu wolnego i posłał piłkę tuż obok słupka bramki Damiana Smolenia. Podopieczni trenera Pawła Zegarka próbowali jeszcze doprowadzić do remisu, ale drużyna rezerw Cracovii na tyle mądrze i skutecznie pracowała w defensywie, że w meczu z Wiślanką dopisuje sobie cenne trzy punkty.

1:0 - Szymczak 16

1:1 - Kiwacki 37

2:1 - Litauszki 76

Cracovia II: Smoleń - Moskal, Ochał, Litauszki, Pestka - Adamczyk, Sosnowski(c) - Serafin(89 Skiba), Szymczak(58 Strózik), Cunta(62 Tymoszuk) - Dimun

Wiślanka Grabie: Kobyłka - Pasionek, Robak, Kuligowski, Tarasek - Czajka, Domoń, Nowak(c), K. Leśniak(73 Kmak) - Kiwacki, Warylak(56 Furga)

Kartki: Sosnowski, Pestka, Skiba(Cracovia) - Kmak(na ławce rezerwowych), Robak(Wiślanka)

Sędzia: Artur Kijak - Marek Łukasz, Maciej Koster (KS MZPN Kraków)
Źródło: cracovia.pl 15 kwietnia 2017 [3]

Mecze sezonu 2016/17 (Cracovia II)

Orkan Szczyrzyc 2016-07-17 Orkan Szczyrzyc - Cracovia II 3:5  MKS Trzebinia 2016-07-24 MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia II 2:5  Cracovia_herb 2016-07-27 Cracovia II - Cracovia (U-18) 3:2  Jutrzenka Giebułtów 2016-07-31 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 1:1  Pcimianka Pcim 2016-08-07 Pcimianka Pcim - Cracovia II 1:6  TS Węgrzce 2016-08-14 Cracovia II - TS Węgrzce 7:0  Orzeł Piaski Wielkie 2016-08-20 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 0:1  Sosnowianka Stanisław Dolny 2016-08-28 Cracovia II - Sosnowianka Stanisław Dolny 1:0  Wiślanka Grabie 2016-09-03 Wiślanka Grabie - Cracovia II 2:4  Iskra Klecza Dolna 2016-09-10 Cracovia II - Iskra Klecza Dolna 7:1  Wieczysta Kraków 2016-09-14 Wieczysta Kraków - Cracovia II 3:0 wo.  Proszowianka Proszowice 2016-09-18 Proszowianka Proszowice - Cracovia II 0:1  Wiślanie Jaśkowice 2016-09-25 Cracovia II - Wiślanie Jaśkowice 2:1  Hutnik Kraków 2016-10-01 Hutnik Nowa Huta - Cracovia II 1:3  Jutrzenka Giebułtów 2016-10-09 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Beskid Andrychów 2016-10-15 Beskid Andrychów - Cracovia II 1:1  Dalin Myślenice 2016-10-29 Dalin Myślenice - Cracovia II 0:1  Skawinka Skawina 2016-11-05 Skawinka Skawina - Cracovia II 0:5  Unia Oświęcim 2016-11-11 Cracovia II - Unia Oświęcim 2:3  Michałowianka Michałowice 2016-11-19 Cracovia II - Michałowianka Michałowice 6:0  Cracovia_herb 2017 Trening Noworoczny  Garbarnia Kraków 2017-02-05 Cracovia II - Garbarnia Kraków 3:4  LKS Mogilany 2017-02-08 Cracovia II - LKS Mogilany 3:1  Jutrzenka Giebułtów 2017-02-11 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 0:0  Podhale Nowy Targ 2017-02-18 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 0:1  Górnik Wieliczka 2017-02-25 Cracovia II - Górnik Wieliczka 6:3  Wiślanie Jaśkowice 2017-03-04 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 2:3  Wiślanie Jaśkowice 2017-03-12 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 0:4  Pcimianka Pcim 2017-03-19 Cracovia II - Pcimianka Pcim 5:0  Orzeł Piaski Wielkie 2017-04-02 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 1:2  Sosnowianka Stanisław Dolny 2017-04-09 Sosnowianka Stanisław Dolny - Cracovia II 0:8  Wiślanka Grabie 2017-04-15 Cracovia II - Wiślanka Grabie 2:1  TS Węgrzce 2017-04-19 TS Węgrzce - Cracovia II 0:0  Iskra Klecza Dolna 2017-04-22 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 2:1  Wiślanie Jaśkowice 2017-05-03 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 1:1  Hutnik Kraków 2017-05-07 Cracovia II - Hutnik Kraków 1:2  Jutrzenka Giebułtów 2017-05-13 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 3:0  Beskid Andrychów 2017-05-20 Cracovia II - Beskid Andrychów 3:1  Proszowianka Proszowice 2017-05-23 Cracovia II - Proszowianka Proszowice 2:1  Michałowianka Michałowice 2017-05-27 Michałowianka Michałowice - Cracovia II 1:4  Dalin Myślenice 2017-06-04 Cracovia II - Dalin Myślenice 5:1  Skawinka Skawina 2017-06-10 Cracovia II - Skawinka Skawina 3:2  Unia Oświęcim 2017-06-17 Unia Oświęcim - Cracovia II 1:5