Wersja z dnia 21:03, 13 sie 2024 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)

Mistrzostwa Polski piłka ręczna mężczyzn

(7:5)

"Garbarnia w finale mistrzostw Polski szczypiorniaka" -

Garbarnia w finale mistrzostw Polski szczypiorniaka

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Na boisku Garbarni odbyły się w dniach 7—9 bm, półfinałowe rozgrywki o mistrzostwo Polski w szczypiórniaku męskim. Do walki stanęły trzy drużyny: Pogoń (Katowice), mistrz Śląska, Garbarnia, mistrz Krakowa i Cracovia, wicemistrz Krakowa.

W pierwszym dniu Garbarnia miała za przeciwniczkę rywalkę lokalną — Cracovię, którą pokonała z wielkim trudem, gdyż różnicą zaledwie jednej bramki, 5:4 prowadząc do przerwy 3:1. Bramki dla Garbarni zdobyli: Lipiński 4 i Bahr (decydującą), dla Cracovii: Więcek 3 i Sycz. Sędziował mgr Budziaszek.

W sobotę walczyła Cracovia z Pogonią Katowicką. Zmęczona ciężkim meczem dnia poprzedniego uległa Cracovia wypoczętej drużynie mistrza Ślązaków w stosunku 9:12. Do przerwy wynik opiewał 7:5 dla Cracovii. Dopiero po pauzie Pogoń uzyskuje przewagę, a ostatni kwadrans gry decyduje o zwycięstwie. Bramki dla Pogoni uzyskali: Klukowski (4), Pukocz (3), Tkocz (2), Ziaja, Zajączek i Piechula I., dla Cracovii: Więcek (3), Pachla (3), Kowalski (2), Ogrodziński (1). Sędzia p. Kowalewski z Warszawy.
Źródło: Dziennik Polski nr 158 z 11 czerwca 1946