1968-12-11 Cracovia - Podhale Nowy Targ 4:5

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 19:20, 20 gru 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
I liga
Kraków, lodowisko Olszy, środa, 11 grudnia 1968, 19:00

Cracovia - Podhale Nowy Targ

4
:
5

(2:3; 1:1; 1:1)


Podhale Nowy Targ - hokej mężczyzn herb.png



Opis meczu

"Dużo bramek, ładny mecz" -
Gazeta Krakowska

Dużo bramek, ładny mecz

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Wczorajsze spotkanie hokejowe o mistrzostwo I ligi pomiędzy Cracovią i Podhalem zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Podhala 5:4 (3:2, 1:1, 1:1).

Mecz miał Interesujący przebieg. Szybka gra obu drużyn wiele krótkich podbramkowych spięć, ładne bramki podobały się. Mecz zaczął się pomyślnie dla gości. Już w 4 min. Jaskierski zdobył prowadzenie a Bryniczka podwyższył na 2:0. Nie załamało to Cracovii. Najpierw Migacz zdobył ładną bramkę a później były szanse, lecz riposta nastąpiła od gości i Kącik wpisał się na listę strzelców, było już 3:1. W tej tercji jeszcze raz zaświeciło się czerwone światełko nad bramką Podhala po ładnym zagraniu Migacza ze Stachoniem ten ostatni zdobył drugą bramkę dla Cracovii. W drugiej tercji nerwowa gra bramkarza Cracovii Gója kosztowała niepotrzebną karę dwóch minut. Za bramkarza powędrował na ławkę kar Powalacz. Podhale wykorzystało liczebną przewagę i Kącik zdobył czwartą bramkę. Później Wójcik zmniejszył niekorzystny rezultat dla Cracovii i po dwóch tercjach wynik był tylko 4:3 dla Podhalan. W ostatniej tercji Cracovia jeszcze raz zaatakowała z pasją. Migacz doprowadził do wyrównania na 4:4. Nie zdołali jednak krakowianie utrzymać tego rezultatu bo Kącik jeszcze raz wpisał się na listę strzelców 1 ustalił wy¬nik spotkania na 5:4.

W Podhalu na najwyższe noty zasłużyli: Kącik, Bryniczka, Kilanowicz 1 bramkarz Bizub. W Cracovii: Migacz, Kopczyński. (Morich 1 Stachoń. Spotkanie sędziowali pp. Sylwester i Wycisk z Katowic słabo.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 295 z 12 grudnia 1968