Zapowiedź meczu
"Piłka nożna" -
Czas
Piłka nożna
Zapowiedź meczu w dzienniku
Czas (ostatnie zdanie)
W niedzielę d. 14 b. m. rozegra rezerwa »Cracovii« match footballowy z klubem sportowym » Czarni « z Jasła. »Czarni« jasielscy są jedną z najsilniejszych prowincyonalnych drużyn footballowych. W rezerwie »Cracovii« grają gracze, znani publiczności z występów w pierwszej drużynie, a obok nich także młodzi, dużo obiecujący gracze.
Pierwsza drużyna »Cracovii« wyjeżdża w tę niedzielę na match rewanżowy do Bielska.
Źródło: Czas nr 300 z 13 lipca 1918
Krakauer Zeitung
Zapowiedź meczu w dzienniku
Krakauer Zeitung
Jeśli możesz, przetłumacz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) 14 lipca 1918
"Zawody w piłkę nożną" -
Nowa Reforma
Zawody w piłkę nożną
Zapowiedź meczu w
Nowa Reforma
Jeśli możesz, przepisz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Nowa Reforma 14 lipca 1918
"Zawody w piłkę nożną" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny
Zawody w piłkę nożną
Zapowiedź meczu w
Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W niedzielę dnia 14 lipca rozegra rezerwa „Cracovii” match footballowy z klubem sportowym „Czarni” z Jasła. „Czarni” jasielscy są jedną z najsilniejszych drużyn footballowych prowincyonalnych. W rezerwie „Cracovii” grają gracze, znani publiczności z występów w pierwszej drużynie, a obok nich także młodzi, dużo obiecujący gracze.
Pierwsza drużyna „Cracovii” wyjeżdża w tę niedzielę na match rewanżowy do Bielska.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny 15 lipca 1918
Opis meczu
Czas
Relacja z meczu w dzienniku
Czas (drugi akapit)
W Krakowie rezerwa Cracovii spotkała się z Czarnymi z Jasła bijąc ich w stosunku 9 do 0. Z powodu rozmaitych przejść Czarni grali w końcu bez bramkarza i jednego z graczy napadu.
Źródło: Czas nr 302 z 15 lipca 1918
Ilustrowany Kuryer Codzienny
Relacja z meczu w
Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Cracovia – Rezerwa – Czarni (Jasło) 9:0
Byłoby pożądanem, aby Cracovia jak najczęściej sprowadzała drużyny prowincjonalne dla spotkań ze swoją rezerwą na mecze wstępne przed głównymi zawodami, to bowiem przyczyni się do podniesienia gry w Galicyi. Rzecz naturalna, iż uprzejmość i gościnność powinna w tem odgrywać dużą rolę…
Drużyna z Jasła przedstawiała się bardzo sympatycznie. Przyjechała młodzież jasielska z muzyką, jak na prawdziwą wycieczkę. Szkoda, że tej muzyki na zawodach nie słyszeliśmy – szkoda, że nie czuli się goście dość u nas swobodnie… w przyszłości będzie zapewne lepiej…
Aczkolwiek zawody skończyły się dużą przegraną sympatycznych gości, po 9:0 – to bynajmniej nie sądźmy, aby gra Czarnych nie mogła być lepszą. Gorączka, trema przeszkadzały widocznie gościom.
W pierwszej połowie strzelił Kogut dla Cracovii bramkę w 23 m., w 10 minut później drugą.
W drugiej połowie strzela Śliwa w 2 minucie, tenże znowu w 6 min, Kogut w minutę później robi piątego goala, Śliwa w 20 minucie, Sperling w 25 m., Kogut w 30 m., i ostatnią Śliwa w 40 m.
Goście garli w drugiej połowie bez bramkarza i bez jednego z graczy. W grze rezerwy Cracovii nie widzieliśmy precyzji – bardzo dobrym był obrońca Brejak i środek pomocy.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 100 z 16 lipca 1918
Nowa Reforma
Relacja z meczu w dzienniku
Nowa Reforma
..
Równocześnie z matchem w Bielsku, rezerwa „Cracovii” rozgrywała w Krakowie match z drużyną „Czarnych” z Jasła. I tutaj na swoim tere¬nie ,,Cracovia“ zwyciężyła na całej linii. Rezultat 9:0.
Źródło: Nowa Reforma nr 302 z 16 lipca 1918
Krakauer Zeitung
Relacja z meczu w dzienniku
Krakauer Zeitung
Niezwykle sympatyczna i ambitna drużyna prowincjonalna nie mogła pomimo ofiarnej gry stać się chociaż na moment na tyle niebezpieczną, aby zmusić do działania także starszych graczy Cracovii, którzy swego czasu grali w pierwszej drużynie. Bramkarz Jasła zapobiegł jeszcze większej porażce swojego zespołu.
Źródło: Krakauer Zeitung (oryginalnie w języku niemieckim) nr 186 z 16 lipca 1918
Mecze sezonu 1918 (Cracovia II)