1983-09-24 Cracovia - Ślęza Wrocław 21:23

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 18:01, 25 kwi 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "<table style="width:100%;"> <tr> <td>{{Mecz - piłka ręczna | gospodarz = Cracovia | gosc = Ślęza Wrocław |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
Kraków, sobota, 24 września 1983

Cracovia - Ślęza Wrocław

21
:
23

(10:10)


Ślęza Wrocław - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Tomaszewska 9
Siodłak 4
Wójcik 3
Figas 3
Hołda 2
Zawodniczki:
gracze m.in.
5 Stefuńko
5 Musiał


"Przegrały z beniaminkiem" -
Gazeta Południowa

Przegrały z beniaminkiem

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Piłkarki ręczne Cracovii przegrały w sobotą niespodziewanie z beniaminkiem Ślęzą Wrocław 31:23 (10:10). Wrocławianki zagrały dobrze w defensywie, walczyły ostro, na pograniczu faulu. Krakowianki nie mogły sobie poradzić ze szczelną obroną Ślęzy, gubiły się, popełniając liczne błędy. Mecz był bardzo wyrównany, a na tablicy pojawiał się często wynik remisowy.

Trener Cracovii E. Surdyka powiedział po meczu: „Sędziowie tolerowali ostrą grę, co było na rękę wrocławiankom. Moje podopieczne mogły co prawda odpowiedzieć taką samą grą, czyli na pograniczu faulu, ale zrezygnowaliśmy z takiej taktyki, obawiając się kontuzji. Jak wiadomo, nie mamy praktycznie ławki rezerwowych, grając w poważnym osłabieniu”. Bramki dla krakowianek zdobyły: Tomaszewska 9, Siodłak 4, Figas i Wójcik po 3, Hołda 2, najwięcej dla wrocławianek Stefuńko i Musiał po 5.

W rewanżu wygrała Cracovia 30:14 (10:10). Do przerwy mecz był wyrównany, wrocławianki prowadziły nawet trzema bramkami. Po przerwie obraz gry uległ radykalnej zmianie, teraz krakowianki wyraźnie górowały.

Bramki dla zwyciężczyń zdobyły: Tomaszewska 11, Hołda 9, Wójcik I Wnęk po 3, Siodłak 2, Pawłowska i Figas po 1, dla pokonanych Stefuńko 4.
Źródło: Gazeta Południowa nr 227 z 26 września 1983