1983-03-20 Cracovia - Pogoń Szczecin 26:31

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 20:34, 22 kwi 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "<table style="width:100%;"> <tr> <td>{{Mecz - piłka ręczna | gospodarz =Cracovia | gosc =Pogoń Szczecin |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
Kraków, niedziela, 20 marca 1983

Cracovia - Pogoń Szczecin

26
:
31

(11:17)


Pogoń Szczecin - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Tomaszewska 7
Siodłak 5
Wnęk 4
Sasnal 6
Zawodniczki:
gracze m.in.
9 Mierzejewska
8 Żurowska


Opis meczu

"Nie popisali się kibice, organizatorzy a także piłkarki ręczne Cracovii" -
Gazeta Południowa

Nie popisali się kibice, organizatorzy a także piłkarki ręczne Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Do spotkań na szczycie w ekstraklasie piłkarek ręcznych doszło w Krakowie, gdzie Cracovia podejmowała lidera Pogoń Szczecin. Szczeciniaki pewnie wygrały oba spotkania, będąc zespołem zdecydowanie lepszym, potwierdzając, że ich pierwsze miejsce w tabeli nie jest dziełem przypadku.

W sobotę Cracovia przegrała 23:25 (12:18). Już po kilkunastu minutach Pogoń prowadziła 10:2. Co prawda tuż po przerwie krakowianki zdołały częściowo odrobić straty, w 38 min. przegrywały tylko 17:20, jednak przez następnych pięć minut nie zdobyły ani jednej bramki, a rywalki strzeliły cztery, zwiększając przewagę i pewnie wygrywając. Najwięcej bramek dla pokonanych zdobyły: Tomaszewska 7, Hołda, Kubik i Gorzkowska po 3, dla zwyciężczyń Żurowska 8 i Mierzejewska 8. W rewanżu Cracovia przegrała 26:31 (11:17).

To spotkanie było bardziej wyrównane zwłaszcza do przerwy, jednak w drugiej części meczu lider zdecydowanie górował. Najwięcej bramek zdobyły dla Cracovii: Tomaszewska 1 S a znał po 6, Siodłak 5, Wnęk 4, dla Pogoni: Mierzejewska 9 i Żurowska 8.

Piłkarki ręczne Pogoni imponowały agresywną grą w obronie, a także świetną skutecznością. Przeprowadzały, pomysłowe akcje, popełniając niewiele błędów. Jest to rzeczywiście obecnie najlepszy zespół w ekstraklasie i trudno mu będzie odebrać pierwsze miejsce w tabeli.

Cracovia niestety zawiodła. Co prawda wystąpiła bez kontuzjowanej Golik, ale jest to tylko częściowe usprawiedliwienie. Nawet niezawodna dotąd bramkarka Górecka grała słabo. Krakowianki popełniały zbyt wiele błędów, grały nerwowo i nieskutecznie. Raz po raz pudłowała Siodłak, niewiele lepiej strzelały jej koleżanki. Z taką grą nie było szans na nawiązanie równorzędnej walki z Pogonią.

Znów nie popisali się krakowscy kibice. W sobotę zablokowali wyjście i nie pozwolili zejść szczeciniankom na przerwę do szatni, które musiały pozostać w hali. Gdzie byli w tym czasie porządkowi? Przy stosunkowo niewielkiej liczbie kibiców w hali Wawelu można utrzymać ład, jeśli się oczywiście chce.
Źródło: Gazeta Południowa nr 67 z 21 marca 1983