1986-03-15 Pogoń Szczecin - Cracovia 27:27

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 13:01, 26 lut 2022 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "<table style="width:100%;"> <tr> <td>{{Mecz - piłka ręczna | gospodarz = Pogoń Szczecin | gosc = Cracovia |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pogoń Szczecin - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
Szczecin, sobota, 15 marca 1986

Pogoń Szczecin - Cracovia

27
:
27

(15:12)


Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Pietrzak 15
Zawodniczki:
gracze m.in.
7 Wójcik
7 Figas
5 Golik


Relacje z zawodów

"Tylko 1 punkt mistrzyń" -
Gazeta Krakowska

Tylko 1 punkt mistrzyń

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa do Szczecina piłkarek ręcznych, mistrzyń Polski Cracovii. Krakowianki zdołały wywalczyć w dwumeczu z liderem Pogonią tylko jeden punkt. Pogoń umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli i zwiększyła przewagę do mistrzyń

W sobotę Cracovia zremisowała z Pogonią 27:27 (12:15). Pierwsza połowa spotkania należała do szczecinianek, które grały skuteczniej i zdobyły kilkubramkową przewagę Po przerwie podopieczne trenera E Surdyki zagrały lepiej, zaczęły celniej rzucać i odrobiły straty Później trwała zacięta walka, mecz był wyrównany i do ostatniej sekundy trzymał w napięciu Na pół minuty przed końcem spotkania prowadziła Pogoń jedną bramką, ale krakowianki wywalczyły piłkę i zdołały wyrównać. Ciekawe, Interesujące spotkanie, stojące na dobrym poziomie. Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Wójcik i Figas po 7, Golik 5, dla Pogoni: Pietrzak 15.

W rewanżu wygrała Pogoń32:23 (14:10). Tym razem krakowianki nie były w stanie na¬wiązać wyrównanej walki z rywalkami. Pogoń była zespołem lepszym, Imponowała przede wszystkim skutecznością.

Najwięcej bramek dla Cracovii zdobyły: Tomaszewska 8, Figas 6, Sasnal 1 Wójcik po 3, dla Pogoni: Mierzejewska 11.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 64 z 17 marca 1986