1985-01-29 Cracovia - Polonia Bytom 1:7

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 22:45, 9 lis 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = Polonia Bytom | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
I Liga - hokej mężczyzn
Kraków, Siedleckiego, wtorek, 29 stycznia 1985

Cracovia - Polonia Bytom

1
:
7

(1:1; 0:2; 0:4)


Polonia Bytom - hokej mężczyzn herb.png


Opis meczu

"Porażka hokeistów Cracovii" -
Gazeta Krakowska

Porażka hokeistów Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Hokeiści Cracovii nie sprostali mistrzowi Polski Polonii Bytom I przegrali 1:7 (1:1. 0:2. 0:4). Bramki zdobyli dla gospodarzy: 7 min. Kanabus, dla gości: Piecho 51 i 60 min.. Puzio 10, Siurkiewicz 40. Mróz 40. Saganowski 46 i Stanek 56

Mecz rozpoczął się obiecująco dla gospodarzy. którzy w 7 min.po strzale Kanabusa objęli pro wadzenia. Przez niemal dwie tercje krakowianie posiadaj i inicjatywę, przeprowadzali wiele pomysłowych akcji, niestety zawodzili w nawet najbardziej dogodnych sytuacjach. Fatalnie grali gospodarze, w przewadze nie wykorzystali aż siedmiokrotnego (I) osłabienia rywala. Dał się odczuć brak kontuzjowanego Pawlika, który ma naciągnięte wiązadło w kolanie i pauzować będzie jeszcze przez 7—10 dni.

Polonia pokazała jak na nasze warunki znakomicie zorganizowaną grę w obronie, bardzo do¬brze grał bramkarz Kukla. Przez dwie tercje goście myśleli głównie o tym jak wybić z uderzenia krakowian, ograniczali się do agresywnej obrony i Czyhali na błąd rywala. W 40 min. doczekali się swojej szansy i w od¬stępie 30 sekund zrobiło się 3:1, a kiedy w 46 min., padła czwarta bramka, krakowianie wpasowali i mistrz Polski niepodzielnie panował już na tafli. Goście strzelili jeszcze trzy gole ale mogło ich paść drugie tyle. Zwyciężyła w tym meczu rutyna i wyrachowanie, niemniej Cracovii za dwie tercje należą się słowa uznania.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 25 z 30 stycznia 1985