1969-01-08 Cracovia - Legia Warszawa 4:9

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 19:01, 30 sie 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc =Legia Warszawa | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
I liga
Kraków, lodowisko Siedleckiego, wtorek, 7 stycznia 1969

Cracovia - Legia Warszawa

4
:
9

(0:3; 2:4; 2:2)


Legia Warszawa - hokej mężczyzn herb.png



Opis meczu

"Porażka hokeistów Cracovii zwycięstwo Podhala" -
Gazeta Krakowska

Porażka hokeistów Cracovii zwycięstwo Podhala

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Wysoką porażką zakończyło się spotkanie hokejowe o mistrzostwo I ligi pomiędzy Cracovią a warszawską Legią 4:9 (0:3, 2:4. 2:2). Mogło być jeszcze gorzej, bo w pierwszych minutach drugie, tercji goście prowadzili już 6:0. Tu jednak trzeba wyjaśnić, że o wysokiej porażce gospodarzy zadecydowała nie słaba gra zespołu lecz brak w bramce kontuzjowanego Gója, którego zastąpił junior Kostur. Nie mógł on oczywiście sprostać zadaniu.

Mecz miał wyrównany przebieg. W pierwszej fazie meczu Cracovia zaatakowała z impetem, uzyskała wyraźną przewagę lecz szczęście było przy zespole Legii. Słupki 1 doskonale spisujący się w bramce Ryczko byli nie do pokonania. Później losy meczu odmieniły się. Legia zdobyła w 9 min. pierwszą bramkę i zorientowała się z miejsca o słabej stronic krakowskiego zespołu. Odtąd z każdej możliwej sytuacji goście oddawali strzały na bramkę krakowian i zdobywali dość szczęśliwe bramki. Na nic więc zdała się ambitna gra Kopczyńskiego, Migacza, braci Pyszów i Stachonia, z utratą bramek malały szanse na przyzwoity rezultat, stąd porażka.
Bramki dla Legii zdobyli: Mrugała 3, Kudasik 2, Dutkiewicz, Kaczorek, Komorski i Antoniewicz po 1, dla Cracovii: W. Pysz, Powalacz, Krawczyk i Kopczyński.

Dziś o godz. 18 Cracovia gra z Włókniarzem Zgierz.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 7 z 9 stycznia 1969