1962-11-24 Cracovia - KTH Krynica 5:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 19:45, 19 lip 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = KTH Krynica | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
II liga
sobota, 24 listopada 1962

Cracovia - KTH Krynica

5
:
0

(2:0; 0:0; 3:0)


KTH Krynica - hokej mężczyzn herb.png


Opis zawodów

"Dwa zwycięstwa hokeistów Cracovii" -
Gazeta Krakowska

Dwa zwycięstwa hokeistów Cracovii

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Cracovia — KTH 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

W rewanżowym meczu Cracovia wygrała już zdecydowanie 5:0, chociaż gra jej bynajmniej nie była lepsza niż w sobotą. Biało-czerwoni grają wciąż za wolno, razi niedokładność podań i taktyczne zagrania w tercji przeciwnika. KTH przez dwie tercje grało b. ambitnie, ale w końcu kryniczanie nie wytrzymali kondycyjnie (grali jedynie 2 atakami i w 3 obrońców). Mecz okresami był b. ostry, a zawodnicy obydwóch drużyn co chwilą przesiadywali na ławce kar.
Bramki zdobyli: Łopatka 2, Piasecki, Fiema i Lejczyk. Sędziowali p.p. Przewięda i Steinboeck.
Cracovia — KTH 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) Losy meczu rozstrzygnęły się dosłownie w ostatnich sekundach. Daleki strzał Piaseckiego wylądował w bramce i przyniósł Cracovii zwycięstwo. Niestety, nie przyszło ono biało-czerwonym zbyt łatwo. Gospodarze razili niepoprawną jazdą na łyżwach, brakiem zdecydowania i szybkości. W grze ich nie było widać żadnych założeń taktycznych. Na lodzie rządził więc przypadek a często dochodzi do chaotycznej szamotaniny.
Trzeba stwierdzić, że drużyna Cracovii gra z meczu na mecz gorzej. KTH osłabione brakiem zawodników. Szerauce, Zielińskiego i Proroka zagrało ambitnie i z inwencją. Pechowe ostatnie sekundy meczu obebrały tej ambitnej drużynie jeden punkt.

Bramki dla Cracovii zdobyli: Sieńka, Łopatka, Błażewskl i Piasecki. a dla KTH: Nowak, Romanski i Wójcik.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 281 z 26 listopada 1962