1930-12-21 Team C - Cracovia 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 15:38, 28 kwi 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę " {{Mecz - hokej | gospodarz = Team C | gosc = Cracovia | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania




Plik:Team C - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
mecze towarzyskie
Katowice, niedziela, 21 grudnia 1930

Team C - Cracovia

2
:
1




Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Opis spotkania

"Walki na lodowisku w Katowicach" -
Przegląd Sportowy

Walki na lodowisku w Katowicach

Relacja z zawodów w tygodniku Przegląd Sportowy
O godz. 17.30 odbyły się zawody hokejowe Cracovia przeciwko Team C z wynikiem 2:1 dla team C.

Cracovia w składzie: Łyczak, Zientkiewicz, Czarnik, Ciesiewicz, Rosiewicz, Szeliga, rezerwa- Latacz. Team C w składzie: Sachs, Godlewski, Lemiszko, Dubowski, Sokolowski, Piechota, rezerwa-Ludwiczak, Zieliński.
Od początku gra prowadzona była w szybkim tempie i mimo, że zespoły nie przedstawiały extra klasy polskiej była bardzo interesująca i obfitowała w ciekawe momenty. Ataki obu drużyn stwarzały krytyczne sytuacje pod bramkami. W pierwszym … team C zdobywa bramkę ze strzału Piechoty. Cracovia rewanżuje się jedynie pięknym przebojem Rosiewicza. W następnym okresie gry tempo spada wybitnie.Gra jest więcej chaotyczna. Z zamieszania podbramkowego Sokolski z podania Dubowskiego zdobywa drugą bramkę. Team C coraz więcej i coraz ładniej atakuje. Lemiszko zdobywa nawet trzecią bramkę, nieuznaną przez sędziego z powodu spalonego. Trzecia tercja przynosi honorową bramkę strzeloną bardzo ładnie z prawego skrzydła przez Siesiewicza.

Cracovia zaprezentowała się gorzej niż wczoraj. Jej najlepszym graczem jest bezprzecznie Rosiewicz , szybki, ambitny i kombinujący. Również ładnie z biegu strzelał Ciesiewicz. W teamie C wybijają się Godlewski Sokolowski i Dubowski. Lemiszko, surowy technicznie, przy dryblowaniu zbyt daleko wysuwa przed siebie krążęk.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 103 z 24 grudnia 1930