1946-04-17 Cracovia - SK Racek Praga 0:9

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 15:55, 29 mar 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - SK Racek Praga 0:9

zawody towarzyskie



Relacje z zawodów

Echo Krakowa

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
W dniu wczorajszym bawiła w Krakowie drużyna v-mistrza Czechosłowacji w tenisie stołowym S. K. Racek z Pragi, która rozegrała spotkanie z Cracovią, zwyciężając zespól mistrza Polski w stosunku 9:0. Mimo braku swego czołowego zawodnika Stipka zawodnicy S. K. Racek to extra klasa czeska, która zarazem reprezentuje najwyższy poziom gry ze wszystkich pozostałych państw europejskich. Dlatego też z góry należało się liczyć z wysoką porażką naszych ping-pongistow. którzy jednak zagrali dużo poniżej swoich możliwości, nie będąc w stanie uzyskać honorowego punktu. Na czoło zawodników czeskich wybijał się Moudry (6 rakieta Czechosłowacji) dysponując silnymi i pewnymi uderzeniami z vorhandu, będących jego jak zresztą wszystkich Czechów, głównym atutem. Jego liczne i celne kontry budziły zachwyt licznie zgromadzonych widzów. Wygrał on wszystkie gry stosunkowo lekko, robiąc wrażenie gry na „pół gazu" i jedynie Zięba może się pochwalić „urwaniem” mu jednego seta. Do pokazaniu gry defensywnej miał bardzo mało okazji. Drugi zawodnik czeski Turnowski stanowi również typ gracza ofensywnego o silnym lecz już nie tak pewnym jak u Moudrego drajvie, posiadającym przy tym dobrą obronę. Również on napotkał tylko u Zięby na większy opór, wygrał natomiast lekko z Kowalem i Doboszem, którzy nie mogli sobie poradzić z jego podciętymi piłkami, Trzeci zawodnik Element grający w miejsce nieobecnego Stipka po słabej pierwszej partii z Kowalem poprawiał się z meczu na mecz, bijąc w dwusetowych walkach Ziębę i Dobosza. Systemem gry przypominał swoich kolegów. Starał się atakować przez cały czas, co nie przychodziło mu z trudem, gdyż Krakowianie grali miękko, nie ufając swym akcjom ofensywnym.

Z zawodników Cracovii najlepiej stosunkowo wypadł Zięba, który stawiał opór Moudremu i Tarnowskiemu, przegrywając natomiast fatalnie z Elementem.
Goście zostali powitani przez konsula czeskiego Wessely'ego oraz prezesa K. S. Cracovia dyr. Zura.
Wyniki techniczne zawodów przedstawiają się następująco:
Turnowski—Zięba 21:15, 23:21; Moudry—Dobosz 21:11, 21:9; Klement—Kowal 15:21, 21:10, 21:15; Moudry—Zięba 21:11. 18:21. 21:15; Turnowski—Kowal21:5, 21:10 Klement—Dobosz 21:15, 21:18; Moudry—Kowal 2115, 21 10; Klement—Zięba 21:15, 21:14: Tarnowski—Dobosz 21:13, 21:13.

Dziś o godz. 18.30 rozegrane zostanie spotka¬nie między reprezentacją Pragi a reprezentacją Krakowa. W barwach Pragi wystąpią zawodnicy S. K. Racek, barw Krakowa bronić będą: Dobosz, Mamczarczyk, Zięba.
Źródło: Echo Krakowa nr 40 z 18 kwietnia 1946