1938-12-26 Cracovia - Pogoń Katowice 4:0

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 21:29, 14 sty 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "{{Mecz - hokej | gospodarz = Cracovia | gosc = Pogoń Katowice | gospodarz_owczesna_nazwa = |...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
mecze towarzyskie
Kraków, tor Cracovii, poniedziałek, 26 grudnia 1938

Cracovia - Pogoń Katowice

4
:
0

(1:0; 0:0; 3:0)


Pogoń Katowice - hokej mężczyzn herb.png


Opis spotkania

"Pierwszy mecz hokejowy w Krakowie." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Pierwszy mecz hokejowy w Krakowie.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.2
Hokeiści krakowscy otrzymali nareszcie w podarunku gwiazdkowym, jakgdyby nieco pomyślniejsze warunki do pracy. Mróz ściął lodem naturalne lodowisko w parku gier Cracovii, dzięki czemu można było rozegrać pierwszy w tegorocznym sezonie mecz hokejowy.

Piękna, zimowa pogoda znęciła na tor Cracovii liczną publiczność, stęsknioną za imprezami na świeżem powietrzu, toteż w poniedziałkowe południe tłumno zrobiło się na lodowisku. Cracovia po aż pierwszy miała nareszcie zaprezentować się Krakowianom. Przeciwnikiem Cracoviibyła drużyna Pogoni katowickiej.
Mecz poniedziałkowy dla widza, przyzwyczajonego do oglądania wielkich, międzynarodowych zawodów, nie był zbytnio ciekawy. Forma graczy, z uwagi na okres świąteczny, nie była błyskotliwa, a do ogólnego obrazu dołączał się także ten fakt, że mecz był towarzyski, a zatem pozbawiony był momentu doniosłości wyniku.
Cracovia miała przewagę przez cały czas meczu, miała lepszych graczy, a walorom tym Katowiczanie przeciwstawili bardziej zwartą i opanowaną grę zespołową. Atuty to nie wystarczyły jednak na Cracovię, która dość łatwo uzyskała zwycięstwo nad Pogonią w stosunku 4:0 (1:0, 0:0, 8:0).
Pierwsza tercja była dość wyrównaną, podobnie, jaki druga, przewaga Cracovii uwidoczniła się dopiero w trzeciej tercji, w której Cracovii strzeliła trzy bramki.
Z drużyny krakowskiej wyróżnić należy przedewszystkiem Kowalskiego i Michalika, natomiast Wołkowski był nieco słabszy, niż zazwyczaj. Z Pogoni podobała się gra Nowaka i Ludwiczaka. Bramki dla Cracovii strzelił Kowalski (3) i Wołkowski (1).

Sędziował mgr. Latacz. Widzów ok, 1000 osób.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 3 z 28 grudnia 1938