1929-08-18 Cracovia II -Makkabi Kraków 2:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania



Herb_Cracovia II


pilka_ico
krakowska Klasa A (Cracovia II)
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 18 sierpnia 1929, 10:00

Cracovia II - Makkabi Kraków

2
:
2

(2:0)



Herb_Makkabi Kraków



Sędzia: Burka

bramki Bramki
Landmann
Holzmana IV

Mecze tego dnia:

1929-08-18 Cracovia - ŁKS Łódź 8:0
1929-08-18 Cracovia II -Makkabi Kraków 2:2


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Wskutek tego „remis". „Makkabi" straciła bezpowrotnie szanse na zdobycie tytułu mistrza.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 226 z 20 sierpnia 1929


Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik cz.1
Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik cz.2
Do zawodów powyższych o mistrzostwo klasy A. Wystąpiła „Makkabi" macanie osłabiona, bo aż z czterema rezerwowymi, Cracovia zaś w swym najlepszym, graczami pierwszej drużyny, wzmocnionym składzie. Toteż nie liczono naogół przed rozpoczęciem zawodów na jakikolwiek sukces biało- niebieskich. Na domiar złego w czasie zawodów, rozgrywkowych w samo południc panował szalo¬ny upał, co dla Makkabi jako fizycznie słabszej i grającej na dużem boisku z pewnością nie było „handicapem".

Do pauzy gra Makkabi przeciw słońcu i mimo lekkiej przewagi Cracovii, gości dość często pod jej bramką. Niestety kilku najpewniejszych w najbliższą odległość bramki podprowadzonych kombinacyj, nie umieją białoniebiescy skutkiem prześladującego ich w tej fazie gry pecha, zrealizować. Cracovia natomiast uzyskuje dwie bramki z wyraźnych mimo to przez sędziego niezauważonych pozycyj spalonych.

Po pauzie obraz gry się zmienia Makkabi przegrupowana w ataku ożywia swe akcje i staje się coraz groźniejszą. Po kilku ładnych atakach padają dwie wyrównujące bramki, uzyskane przez Landmana i Holzmana IV z dalekich pięknych strzałów. W tej fazie gry ma pole do popisu rez. bramkarz Spitzer, zastępujący Elsnera, który samowolnie opuścił swą pozycję; Spitzer interweniuje przytomnie i ofiarnie w kilku b. groźnych sytuacjach. Gra sama prowadzona była z obu stron fair i obfitowała w szereg ciekawych momentów, przyczem z białoniebieskich wyróżniał się Schneider II, Purysch II, Landman i Kling. Sędzia p. Burka naogół sumienny.
Źródło: Nowy Dziennik nr 223 z 20 sierpnia 1929