1918-09-22 Cracovia - Wisła Kraków 3:2
|
mecz towarzyski stadion Cracovii, niedziela, 22 września 1918
(1:0)
|
|
Skład: Wittek Dąbrowski II Grabowski Wykręt Cikowski Majcherczyk Dąbrowski I Poznański Kałuża Mielech Prochowski Ustawienie: 2-3-5 |
Sędzia: Fleissig z Wiednia
|
Wynik
Według książki "Pierwsze mecze, pierwsze bramki..." J. Kukulskiego wynik to 3:2. Taki sam podają wszystkie opracowania z wynikami derbów oraz "Ilustrowany Kuryer Codzienny". W relacji w "Czasie" napisano jednak 4:3.
Zapowiedź meczu
Opis meczu
Czas
W ostatnią niedzielę odbyło się spotkanie „Cracovii” z jej dawną współzawodniczką „Wisłą”, która dopiero w tym roku zorganizowała się na nowo. Mimo to osiągnęła rezultat bardzo obiecujący, uzyskują 3 goale przeciwko 4. Jeżeli się zważy, że „Wisła” pracuje w warunkach trudnych, gdyż nie posiada własnego boiska, trzeba przyznać, że jej sportowy wysiłek jest wyjątkowo poważny. Istnienie drugiego silnego Stowarzyszenia sportowego ożywi niezawodnie ruch sportowy Krakowa.
Źródło: Czas
Ilustrowany Kuryer Codzienny
Jeśli możesz, przepisz znajdujący się obok lub linkowany poniżej opis meczu.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny
Nowości Ilustrowane
Po całym szeregu matchów rozegranych w Krakowie z pierwszorzędnymi klubami zamiejscowymi, których udział w zawodach na terenie krakowskim budził zrozumiałe zainteresowanie, przyszła kolej na niemniej interesujące dla świata sportowego zawody klubów tutejszych: Cracovii i Wisły.
Spotkanie to było tem ciekawsze, że do walki z okrytą już laurami Cracovią stanęła drużyna, która dotychczas nie miała możności spotykać się z pierwszorzędnymi klubami i nie posiada nawet własnego boiska do trenowania. To też wynik mathu 3:2 na korzyść Cracovii należy uznać za bardzo zaszczytny dla Wisły, która zdołała nietylko stawić czoło Cracovii, ale nawet poważnie jej sławie zagrozić. Przebieg mathu był bardzo zajmujący.
Nie wątpimy, że Wisła będzie przyczyniać się odtąd stale do ożywiania ruchu sportowego u nas.
Źródło: Nowości Ilustrowane