1939-03-04 zawody mistrzostwo Krakowa

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Wersja z dnia 17:05, 26 sty 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

mistrzostwo okregu krakowskiego



Relacje z zawodów

"Mistrzostwa bokserskie okręgu krakowskiego." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Mistrzostwa bokserskie okręgu krakowskiego.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W sali Sokoła podgórskiego rozpoczęły się indywidualne mistrzostwa bokserskie okręgu krakowskiego. W mistrzostwach, które zostały obesłane rekordowo bierze udział 60 zawodników, reprezentujących kluby: Olszę, Sokół, Cracovię. Makkabi, Wisłę i KPW Ognisko z Nowego Sącza. W pierwszym dniu mistrzostw rozegrano przedboje w których większość walk zakończyła się przed upływem czasu.

Wyniki walk są nast.: w wadze muszej Juszczyk zwyciężył przez poddanie się Książka (Cr.), w koguciej Piszczek II pokonał Amkrauta (Makkabi).
W wadze lekkiej Młeczysławski (Olsza) zwyciężył Eichnera (Mak.) przez przerwanie walki w III rundzie, w drugiej parze Jeżyk (Sokół) bije Kornfelda (Mak.) wobec poddania się ostatniego.
W wadze półśredniej Jabłoński (Cr.) wygrywa i nowicjuszem Immerglückiem (Mak,) przez przerwanie wałki w drugiej rundzie. Iwański (Ognisko N. S..) przegrał z Korzeniem (Olsza) przez techn. k. o w III rundzie. Panrer (Mak.) zwyciężył po żywej walce Siatkę (Cr.) i Powalski(Wisła) zwyciężył Górkę (Cr.) przez przerwanie walki w II rundzie.
W wadze średniej Gross (Mak.) zwyciężył nieznacznie na punkty Kotarskiego (Ognisko N. S.), w pół ciężkiej wadze sędzia przerwał walkę w pierwszem starciu z powodu rażącej przewagi Pieniążka (Olsza) nad nowicjuszem Stopą (Wisła) i w wadze ciężkie. Staszkiewlcz (Wisła) zwyciężył w. o. wobec niestawienia się "Daniela" Olsza.

Sędziował w ringu p. Wende z Katowic, a na pkt pp. Winiarski, Moskal. Turecki, Bogdanowicz.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 65 z 6 marca 1939


"Mistrzostwa bokserskie okręgu krakowskiego. Trzy tytuły zdobyła Wisła, po jednym Olsza, Cracovia i Makkabi." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Mistrzostwa bokserskie okręgu krakowskiego. Trzy tytuły zdobyła Wisła, po jednym Olsza, Cracovia i Makkabi.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.2
W półfinałach Indywidualnych mistrzostw bokserskich okręgu krakowskiego rozegrano w niedzielą przed południem 9 walk, które stały na dobrym poziomie technicznym i obfitowały w szereg ciekawych momentów. Przebieg ich był następujący:

W wadze muszej: Juszczyk (Wisła) pokonał Wagschlaga (Makk. ) przez techniczne k. o. w pierwszej rundzie. Zwyciężył Juszczyk, mimo, te sam był dwa razy na deskach. gdyś jego przeciwnik „nadział się” mu na silny cios. — W tej samej wadze Żychowski (Wisła) wszedł do finału w. o W wadze koguciej: Łenczyński (Wisła) pokonał po pięknej technicznie walce dobrego Piszczka II (Sokół). Mając przewagą w I i III rundzie. — W tej samej walce Szczurek (Olsza) wszedł do finału w. o.
W wadze lekkiej: Mieczysławski (Olsza) odniósł zwycięstwo nad Bałuckim (Wisła). Mieczysławski nieznacznie przeważał nad wałczącym poniżej formy Bałuckim, który nie wytrzymał kondycyjnie. III rundy. Spotkanie na dobrym poziomie.
W drugiej parze: Włodarczyk (Wisła), demonstrując dobrą prace nóg i cios pokonał Hanzelke (Sokół), który w III rundzie mocno krwawił. Ponadto w tej walce Piaskowy (Sokół) wygrał w. o. z powodu nie¬stawienia się Nowickiego (Cr.).
W wadze pół średniej: Jabłoński (Cr.) wygrywa z Korzenicim (Olsza). W trzeciej rundzie sędzia przerwał walką z powodu kontuzji Korzenicego Spotkanie bardzo zacięte, w którem nieznacznie przeważał Jabłoński, dysponujący silnym ciosem.
I W ostatniej walce przedpołudniem Morawa (Olsza) pokonał Górkę (Cr.), mając I i III rumdą nieznacznie dla siebie korzystną punktowo. Sędzia w ringu p. Wende.
Wieczorem rozegrano półfinały i finały, które stały na dobrym poziomie. Tylko nie dostroił si ę do niego niestety sędzia ringowy p. Kulig z Katowic, przeciw którego decyzjom, bezpodstawnym i niezrozumiałym, głośno demonstrowała licznie zebrana w sali „Sokoła" publiczność. Wyniki walk:
W finale wagi muszej: Juszczyk (Wisła) pokonał swego kolegą klubowego Żychowskiego, który po pierwszej wysoko przegranej rundzie poddał się.
W finale wagi koguciej: Łenczyński (Wisła) pokonał Szczurka (Olsza) przez techniczne k. o. w drugiej rundzie. Po lekkiej prowadzę w pierwszej rundzie, dobrze walczący Łenczyński, piękna serja sprowadza Szczurka na deski, gdzie zostaje on wyliczony.
W finale wagi piórkowej: Czuba (Cr.) pokonał Grelę (Olsza) przez dyskwalifikacją ostatniego za nieczystą a alką. Spotkanie dwu ofensywnie walczących zawodników, bardzo się podobało, lepszy był Czuba, który górował taktycznie nad chaotycznie walczącym Grelą. W pófinale wagi lekkiej: Włodarczyk (Wisła) po¬konał Piaskowego (Sokół) przez techniczne k. o. w pierwszej rundzie. Zawodnik Wisły, wyróżniający się piękną pracą nóg , nie mógł zademonstrować swoich umiejętności na tle słabego przeciwnika.
W drugim półfinale tej wagi : Mieczysławski (Olsza) pokonał Jeżyka (Sokół) w dwóch wyrównanych rundach mało ciekawych . Mieczysławski skutecznie atakuje, posyła Jeżyka dwukrotnie na deski, który jednak przegrywa tylko na punkty.
W pierwszym półfinale wagi półśredniej : Panzer (Makk.) wchodzi do finału w.o. wobec niestawienia się Morawy (Olsza), w drugim zaś półfinale Powalski (Wisła) pokonał Jabłońskiego (Cr.). Zawodnik Wisły dobrze się napracował , aby uzyskać nieznaczne zwycięstwo nad agresywnie walczącym Jabłońkim , którego słabą stroną jest zwarcie.
W finale wagi średniej : Gross (Makk.) pokonał Koluta (Wisła), którego sędzia z jemu tylko wiadomych powodów poddał w trzeciej rundzie , mimo, że zawodnik Wisły mógł dalej całkiem dobrze walczyć.
W finale wagi półciężkiej :Pieniążek (Olsza) wygrał z Olejniczakiem (Ognisko N.Sącz), który po udzieleniu mu drugiego upomnienia za nieprawidłowy cios zrezygnował z walki, mimo, że do czasu przerwania walki prowadził nieznacznie na punkty.
W finale wagi ciężkiej: Staszkiewicz (Wisła) pokonał prymitywnego , jednak z sercem walczącego Schmidta (Ognisko N. Sącz), którego sędzia poddał w drugiej rundzie.

Punktowali pp. Turecki, Bogdanowicz, Moskal i Winiarski.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 66 z 7 marca 1939