1934-06-03 impreza kajakowa: Różnice pomiędzy wersjami

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
(Utworzono nową stronę "''zawody Krak. Śl. Okręg. Związek Kajakowy'' {{Zawody | dyscyplina = Kajakarstwo | płeć = mężczyźni, kobiety | poczatek_dzien = 3 |...")
 
 
Linia 30: Linia 30:




|      Tytul_artykulu =  
|      Tytul_artykulu = Oryginalne zawody kajakowe w Krakowie.
|              Autor =  
|              Autor =  
|              Tresc =  
|              Tresc =  
{{miejsce na opis}}
W niedzielę zorganizował Krak. Śl. Okr. Związek kajakowy ciekawą imprezę kajakową z inicjatywy Polskiego Radja, a mianowicie slalom kajakowy. Założenie tych zawodów było zbliżone do slalomu narciarskiego, zawodnik miał wyminąć szereg bramek i wykonać przytem kilka ewolucji jak np, jazda stojąc, jazda do tylu, wpław z kajakiem itp. W całości impreza była bardzo udała i dostarczyła widzom, zebranym w poważnej liczbie kilkuset osób wesołych i poważnych emocyj.<BR>
Wyniki zawodów tyły następ.: bieg jedynek sztywnych: 1) Grzywiński W. 14:35, 2) Malski W. 14:49, 3) Sęk H. 15:31, 4) Turecki L. 16:46. Bieg dwójek sztywnych: 1) Sadowiński i Richter 13.01, 2) Braw i Trebisch 12:23, 3) Grygiel i Wędrychowski, 16:10, 4) Florus i Mazurówna 16:23, 5) Wroński i Domański 17.22.<BR>
Dla składaków dodano jeszcze złożenie łodzi, którego czas zaliczało sic do wyniku biegu. W jedynkach zwyciężył Kuhne w czasie 34:59, który aczkolwiek miał zły szus w składaniu, to jednak nadrobił to wszystko dobrą i bezbłędną jazdą. Drugie miejsce zajął Leski Wł. w czasie 35:39.<BR>
W dwójkach bezkonkurencyjną była para braci Siwków, którzy w składaniu uzyskali znakomity czas 5.29, w ogólnym wyniku mieli czas 17:25. Para ta ustanowiła również najlepszy czas dnia jazdy a mianowicie 11:36. Drugie miejsce zajęła para Ehrlich i Silnezweig.<BR>
Po zakończeniu zawodów odbyło się na przystani Tow. Wiośl. Narc. rozdanie na¬gród, przyczem widzowie otrzymali również nagrodę a mianowicie jeden z abonamentów Polskiego Radja wygrał składak na podstawie losu, zakupionego wraz z biletem wstępu. Nagrodę za najmniejszą ilość punktów samych zdobył W. Grzywiński, nagrodę dla najlepszej zawodniczki M. Angelsówna.
 





Aktualna wersja na dzień 19:26, 30 gru 2020

zawody Krak. Śl. Okręg. Związek Kajakowy



Relacje z zawodów

"Oryginalne zawody kajakowe w Krakowie." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Oryginalne zawody kajakowe w Krakowie.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W niedzielę zorganizował Krak. Śl. Okr. Związek kajakowy ciekawą imprezę kajakową z inicjatywy Polskiego Radja, a mianowicie slalom kajakowy. Założenie tych zawodów było zbliżone do slalomu narciarskiego, zawodnik miał wyminąć szereg bramek i wykonać przytem kilka ewolucji jak np, jazda stojąc, jazda do tylu, wpław z kajakiem itp. W całości impreza była bardzo udała i dostarczyła widzom, zebranym w poważnej liczbie kilkuset osób wesołych i poważnych emocyj.

Wyniki zawodów tyły następ.: bieg jedynek sztywnych: 1) Grzywiński W. 14:35, 2) Malski W. 14:49, 3) Sęk H. 15:31, 4) Turecki L. 16:46. Bieg dwójek sztywnych: 1) Sadowiński i Richter 13.01, 2) Braw i Trebisch 12:23, 3) Grygiel i Wędrychowski, 16:10, 4) Florus i Mazurówna 16:23, 5) Wroński i Domański 17.22.
Dla składaków dodano jeszcze złożenie łodzi, którego czas zaliczało sic do wyniku biegu. W jedynkach zwyciężył Kuhne w czasie 34:59, który aczkolwiek miał zły szus w składaniu, to jednak nadrobił to wszystko dobrą i bezbłędną jazdą. Drugie miejsce zajął Leski Wł. w czasie 35:39.
W dwójkach bezkonkurencyjną była para braci Siwków, którzy w składaniu uzyskali znakomity czas 5.29, w ogólnym wyniku mieli czas 17:25. Para ta ustanowiła również najlepszy czas dnia jazdy a mianowicie 11:36. Drugie miejsce zajęła para Ehrlich i Silnezweig.

Po zakończeniu zawodów odbyło się na przystani Tow. Wiośl. Narc. rozdanie na¬gród, przyczem widzowie otrzymali również nagrodę a mianowicie jeden z abonamentów Polskiego Radja wygrał składak na podstawie losu, zakupionego wraz z biletem wstępu. Nagrodę za najmniejszą ilość punktów samych zdobył W. Grzywiński, nagrodę dla najlepszej zawodniczki M. Angelsówna.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 154 z 5 czerwca 1934