Radomiak Radom: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
(aktualizacja) |
|||
(Nie pokazano 27 wersji utworzonych przez 4 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{{Klub | |||
| krotka_nazwa = Radomiak Radom | |||
| pelna_nazwa = RKS '''Radomiak Radom''' 1910 Spółka Akcyjna | |||
| nazwa_tradycyjna = Radomski Klub Sportowy '''Radomiak Radom''' | |||
| inne_krotkie_nazwy = RKS Radom, Ogniwo Radom | |||
| data_zalozenia = 1910 | |||
| barwy = zielono-biało-zielone | |||
| statystyki = tak | |||
}} | |||
'''Radomski Klub Sportowy Radomiak Radom ''' – polski klub piłkarski z Radomia. Za datę założenia uznaje się rok 1910, odwołując się do powstania Radomskiego Towarzystwa Sportowego. | |||
===Fuzja=== | |||
Kontynuatorem tradycji RKS-u Radom (Ogniwo Radom) został Radomiak, który po fuzji z nim w 1967 przyjął nazwę RKS Radomiak | |||
<CENTER> | <CENTER> | ||
===Cracovia - Radomiak Radom=== | ===Cracovia - Radomiak Radom=== | ||
====Mecze w | [[Mistrzostwa Polski|MP]] (2x) • [[I liga|1L]] (6x) • [[II liga|2L]] (8x) • [[baraże o II ligę|B2]] (2x) • [[III liga|3L]] (2x) • [[Puchar Polski|PP]] (3x) | ||
====Mecze w oficjalnych rozgrywkach==== | |||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | {|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | ||
|- | |- | ||
Linia 10: | Linia 25: | ||
|align="center"|porażki | |align="center"|porażki | ||
|align="center"|bramki | |align="center"|bramki | ||
|align="center"|różnica | |align="center"|różnica br. | ||
|align="center"|średnie br. | |||
|align="center"|najw. wygr. | |align="center"|najw. wygr. | ||
|align="center"|najw. przegr. | |align="center"|najw. przegr. | ||
|- | |- | ||
|align="center"|dom | |align="center"|dom | ||
|align="center"|11 | |||
|align="center"|6 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|1 | |align="center"|1 | ||
|align="center"|1 | |align="center"|19-6 | ||
|align="center"|13 | |||
|align="center"|1,73-0,54 | |||
|align="center"|[[2024-02-10 Cracovia - Radomiak Radom 6:0|6:0]] | |||
|align="center"|[[2021-10-29 Cracovia - Radomiak Radom 1:2|2:1]] | |||
|- | |||
|align="center"|wyjazd | |||
|align="center"|12 | |||
|align="center"|6 | |||
|align="center"|2 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|15-11 | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|1,25-0,92 | |||
|align="center"|[[1967-10-11 Radomiak Radom - Cracovia 0:3|3:0]] | |||
|align="center"|[[1979-05-27 Radomiak Radom - Cracovia 3:1|3:1]] | |||
|- | |||
|align="center"|'''razem''' | |||
|align="center"|23 | |||
|align="center"|12 | |||
|align="center"|6 | |||
|align="center"|5 | |||
|align="center"|34-17 | |||
|align="center"|17 | |||
|align="center"|1,48-0,74 | |||
|align="center"| | |align="center"| | ||
|align="center"| | |align="center"| | ||
|align="center"| | |} | ||
|align="center"| | |||
|align="center"| | ====Mecze w ekstraklasie i nieligowych mistrzostwach kraju==== | ||
{|style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | |||
|- | |||
| | |||
|align="center"|mecze | |||
|align="center"|wygrane | |||
|align="center"|remisy | |||
|align="center"|porażki | |||
|align="center"|bramki | |||
|align="center"|różnica br. | |||
|align="center"|średnie br. | |||
|align="center"|najw. wygr. | |||
|align="center"|najw. przegr. | |||
|- | |||
|align="center"|dom | |||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"| | |align="center"| | ||
|align="center"|1 | |||
|align="center"|12-2 | |||
|align="center"|10 | |||
|align="center"|3,00-0,50 | |||
|align="center"|[[2024-02-10 Cracovia - Radomiak Radom 6:0|6:0]] | |||
|align="center"|[[2021-10-29 Cracovia - Radomiak Radom 1:2|2:1]] | |||
|- | |- | ||
|align="center"|wyjazd | |align="center"|wyjazd | ||
|align="center"|4 | |||
|align="center"|3 | |||
|align="center"|1 | |align="center"|1 | ||
|align="center"| | |align="center"| | ||
|align="center"|1 | |align="center"|5-1 | ||
|align="center"| | |align="center"|4 | ||
|align="center"|1- | |align="center"|1,25-0,25 | ||
|align="center"|0 | |align="center"|[[2022-09-30 Radomiak Radom - Cracovia 0:2|2:0]] | ||
|align="center"| | |align="center"| | ||
|- | |- | ||
|align="center"|'''razem''' | |align="center"|'''razem''' | ||
|align="center"| | |align="center"|8 | ||
|align="center"|6 | |||
|align="center"|1 | |align="center"|1 | ||
|align="center"|1 | |align="center"|1 | ||
|align="center"| | |align="center"|17-3 | ||
|align="center"| | |align="center"|14 | ||
|align="center"|2 | |align="center"|2,13-0,38 | ||
|align="center"| | |align="center"| | ||
|align="center"| | |align="center"| |
Aktualna wersja na dzień 23:06, 10 lut 2024
RKS Radomiak Radom 1910 Spółka Akcyjna (Radomski Klub Sportowy Radomiak Radom) |
Radomski Klub Sportowy Radomiak Radom – polski klub piłkarski z Radomia. Za datę założenia uznaje się rok 1910, odwołując się do powstania Radomskiego Towarzystwa Sportowego.
Fuzja
Kontynuatorem tradycji RKS-u Radom (Ogniwo Radom) został Radomiak, który po fuzji z nim w 1967 przyjął nazwę RKS Radomiak
Cracovia - Radomiak Radom
MP (2x) • 1L (6x) • 2L (8x) • B2 (2x) • 3L (2x) • PP (3x)
Mecze w oficjalnych rozgrywkach
mecze | wygrane | remisy | porażki | bramki | różnica br. | średnie br. | najw. wygr. | najw. przegr. | |
dom | 11 | 6 | 4 | 1 | 19-6 | 13 | 1,73-0,54 | 6:0 | 2:1 |
wyjazd | 12 | 6 | 2 | 4 | 15-11 | 4 | 1,25-0,92 | 3:0 | 3:1 |
razem | 23 | 12 | 6 | 5 | 34-17 | 17 | 1,48-0,74 |
Mecze w ekstraklasie i nieligowych mistrzostwach kraju
mecze | wygrane | remisy | porażki | bramki | różnica br. | średnie br. | najw. wygr. | najw. przegr. | |
dom | 4 | 3 | 1 | 12-2 | 10 | 3,00-0,50 | 6:0 | 2:1 | |
wyjazd | 4 | 3 | 1 | 5-1 | 4 | 1,25-0,25 | 2:0 | ||
razem | 8 | 6 | 1 | 1 | 17-3 | 14 | 2,13-0,38 |