1972-09-20 Cracovia - Bolesław Bukowno 0:2: Różnice pomiędzy wersjami
m (1972/73 Cracovia - Bolesław Bukowno 0:2 przeniesiono do 1972-09-20 Cracovia - Bolesław Bukowno 0:2) |
|||
(Nie pokazano 13 wersji utworzonych przez 2 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
''' | '''Ostatnia w historii porażka Cracovii u siebie w czwartej lidze.'''<BR> | ||
'''Najwyższa w historii porażka Cracovii u siebie w [[Bilans meczów w oficjalnych rozgrywkach#Inna klasyfikacja ligi okręgowej|lidze okręgowej]].'''<BR> | '''Najwyższa w historii porażka Cracovii u siebie w [[Bilans meczów w oficjalnych rozgrywkach#Inna klasyfikacja ligi okręgowej|lidze okręgowej]].'''<BR> | ||
''pierwotnie | ''zaległa kolejka, pierwotnie planowana na 24 sierpnia 1972'' | ||
{{Mecz | {{Mecz | ||
| gospodarz = Cracovia | | gospodarz = Cracovia | ||
Linia 7: | Linia 7: | ||
| gospodarz_owczesna_nazwa = | | gospodarz_owczesna_nazwa = | ||
| gosc_owczesna_nazwa = | | gosc_owczesna_nazwa = | ||
| kolejka = | | kolejka = 4 | ||
| etap = | | etap = | ||
| sezon = 1972/73 | | sezon = 1972/73 | ||
| rozgrywki = krakowska liga okręgowa | | rozgrywki = krakowska liga okręgowa | ||
| dzien = 20 | | dzien = 20 | ||
| miesiac = 9 | | miesiac = 9 | ||
| rok = 1972 | | rok = 1972 | ||
| godzina = 15:00 | | godzina = 15:00 | ||
| miejsce = | | miejsce = Kraków, [[Stadion Cracovii]] | ||
| bramki_gospodarz = 0 | | bramki_gospodarz = 0 | ||
| bramki_gosc = 2 | | bramki_gosc = 2 | ||
Linia 24: | Linia 24: | ||
| serie_rzutow_karnych_gospodarz = | | serie_rzutow_karnych_gospodarz = | ||
| serie_rzutow_karnych_gosc = | | serie_rzutow_karnych_gosc = | ||
| sedzia = | | sedzia = Äwiek z Wadowic | ||
| widzow = | | widzow = | ||
| strzelcy_gospodarz = | | strzelcy_gospodarz = | ||
Linia 33: | Linia 33: | ||
| kartki_zolte_gosc = | | kartki_zolte_gosc = | ||
| kartki_czerwone_gosc = | | kartki_czerwone_gosc = | ||
| trener_gospodarz = | | trener_gospodarz = [[Artur Woźniak]] | ||
| trener_gosc = | | trener_gosc = | ||
| ustawienie_gospodarz = | | ustawienie_gospodarz = | ||
Linia 40: | Linia 40: | ||
| sklad_gosc = | | sklad_gosc = | ||
}} | }} | ||
===Najczarniejsza kolejka w historii Cracovii=== | |||
Po tej kolejce Cracovia zajmowała 15 miejsce w czwartej lidze - najniższe miejsce w całej historii swoich występów w rozgrywkach ligowych. | |||
{{Artykul | |||
| Typ_artykulu = Opis meczu | |||
| Tytul_wydawnictwa = Dziennik Polski | |||
| Numer = | |||
| Wydanie = | |||
| Dzien = | |||
| Miesiac = | |||
| Rok = | |||
| Link = | |||
| Skan = [[Grafika: Cracovia - Bolesław (Dziennik Polski. 1972, nr 225 ).png|thumb|Relacja z meczu w ''Dzienniku Polskim'']] | |||
| Tytul_artykulu = Bez ataku nie ma mowy o zwycięstwie | |||
| Autor = | |||
| Tresc = Z taką grą, jaką oglądało wczoraj na stadionie przy al. Puszkina pomad 2 tys. widzów. Cracovia nie ma czego szukać w lidze okręgowej. Także przeciwnik biało-czerwonych z Bolesław z Bukowna był słaby, a przecież potrafił dwukrotnie (ze strzałów Tomczyka w 40 i 75 min.) umieścić piłkę w siatce gospodarzy i zwyciężyć 2:0 (1:0). A zaczęło się nawet obiecująco, piłkarze Cracovii wykorzystując beznadziejny start Bolesława kilka razy znaleźli się pod bramką przeciwnika (dwa silne strzały, jeden w poprzeczkę, drugi w słupek), ale to było wszystko, na co ich było stać. Z chwilą, kiedy goście otrząsnęli się z pierwszej tremy i zaczęli przeprowadzać składniejsze ataki, w szeregi Cracovii wdarł się chaos, najbardziej widoczny w liniach ofensywnych. Napad biało-czerwonych w tym okresie wprost nie istniał, jego anemiczne próby wdarcia się przez obronę przeciwnika były likwidowane z największą łatwością. Nie, z takim atakiem, a właściwie bez ataku, nie można wygrać meczu! | |||
}} | |||
{{Artykul | |||
| Typ_artykulu = Opis meczu | |||
| Tytul_wydawnictwa = Echo Krakowa | |||
| Numer = 222 | |||
| Wydanie = | |||
| Dzien = 21 | |||
| Miesiac = 9 | |||
| Rok = 1972 | |||
| Link = | |||
| Skan = [[Grafika:Echo Krakowa 1972-09-21 222.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Echo Krakowa'' ]] | |||
| Tytul_artykulu = Porażka CRAC0VII | |||
| Autor = | |||
| Tresc =WCZORAJ w meczu ligi okręgowej piłkarze Cracovii przegrali na swym boisku z Bolesławem 0:2 (0:1). | |||
… | |||
}} | |||
<CENTER> | |||
====Tabela==== | |||
{| style="border:1px solid #000000;" cellspacing="0" cellpadding="5" class="plainlinks" align="center"| | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|'''M''' | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|'''Drużyna''' | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|'''Meczy''' | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|'''Pkt''' | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|'''Bramki''' | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|1 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Górnik Jaworzno]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|13 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|17-4 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|2 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Bolesław Bukowno]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|13 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|16-5 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|3 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Wisła II Kraków]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|13 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|19-9 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|4 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Unia Oświęcim]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|13 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9-2 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|5 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Górnik Siersza]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|12 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|15-7 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|6 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Hutnik II Nowa Huta]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|11 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9-4 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|7 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Fablok Chrzanów]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|11 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|7-4 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|8 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Przebój Wolbrom]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|10 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|7-9 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Metal Tarnów]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|5-7 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|10 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Beskid Andrychów]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|8-12 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|11 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Wawel Kraków]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|8 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|11-11 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|12 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Koszarawa Żywiec]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|8 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|13-14 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|13 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Górnik Libiąż]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|8 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|4-7 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|14 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[KS Chełmek]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|7 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|6-7 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000; color:white;" bgcolor="#D00F00"|'''15''' | |||
|style="border:1px solid #000000; color:white;" bgcolor="#D00F00"|'''Cracovia''' | |||
|style="border:1px solid #000000; color:white;" bgcolor="#D00F00"|'''9''' | |||
|style="border:1px solid #000000; color:white;" bgcolor="#D00F00"|'''5''' | |||
|style="border:1px solid #000000; color:white;" bgcolor="#D00F00"|'''4-10''' | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|16 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Sandecja Nowy Sącz]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|4 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9-19 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|17 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Hejnał Kęty]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|4 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9-20 | |||
|- | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|18 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|[[Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska|Kalwarianka Kalwaria]] | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|9 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|4 | |||
|style="border:1px solid #000000;" bgcolor="#ffffff"|4-17 | |||
|} | |||
''liczba bramek w tabeli nie jest poprawna'' | |||
</Center> | |||
[[Kategoria: 1972/73 krakowska liga okręgowa | {{mecze z sezonu|1972/73|Cracovia|krakowska liga okręgowa}} | ||
[[Kategoria:1972/73 krakowska liga okręgowa]] |
Aktualna wersja na dzień 18:48, 5 sty 2023
Ostatnia w historii porażka Cracovii u siebie w czwartej lidze.
Najwyższa w historii porażka Cracovii u siebie w lidze okręgowej.
zaległa kolejka, pierwotnie planowana na 24 sierpnia 1972
|
krakowska liga okręgowa , 4 kolejka Kraków, Stadion Cracovii, środa, 20 września 1972, 15:00
(0:1)
|
|
Sędzia: Äwiek z Wadowic
|
Najczarniejsza kolejka w historii Cracovii
Po tej kolejce Cracovia zajmowała 15 miejsce w czwartej lidze - najniższe miejsce w całej historii swoich występów w rozgrywkach ligowych.
Dziennik Polski
Echo Krakowa
Tabela
M | Drużyna | Meczy | Pkt | Bramki |
1 | Górnik Jaworzno | 9 | 13 | 17-4 |
2 | Bolesław Bukowno | 9 | 13 | 16-5 |
3 | Wisła II Kraków | 9 | 13 | 19-9 |
4 | Unia Oświęcim | 9 | 13 | 9-2 |
5 | Górnik Siersza | 9 | 12 | 15-7 |
6 | Hutnik II Nowa Huta | 9 | 11 | 9-4 |
7 | Fablok Chrzanów | 9 | 11 | 7-4 |
8 | Przebój Wolbrom | 9 | 10 | 7-9 |
9 | Metal Tarnów | 9 | 9 | 5-7 |
10 | Beskid Andrychów | 9 | 9 | 8-12 |
11 | Wawel Kraków | 9 | 8 | 11-11 |
12 | Koszarawa Żywiec | 9 | 8 | 13-14 |
13 | Górnik Libiąż | 9 | 8 | 4-7 |
14 | KS Chełmek | 9 | 7 | 6-7 |
15 | Cracovia | 9 | 5 | 4-10 |
16 | Sandecja Nowy Sącz | 9 | 4 | 9-19 |
17 | Hejnał Kęty | 9 | 4 | 9-20 |
18 | Kalwarianka Kalwaria | 9 | 4 | 4-17 |
liczba bramek w tabeli nie jest poprawna
1972-05-18 Wisła II Kraków - Cracovia 3:0 1972-08-06 Górnik Libiąż - Cracovia 2:0 1972-08-16 Cracovia - Unia Oświęcim 0:0 1972-08-20 Metal Tarnów - Cracovia 1:0 1972-08-27 Przebój Wolbrom - Cracovia 0:0 1972-09-03 Cracovia - Beskid Andrychów 3:0 1972-09-06 Koszarawa Żywiec - Cracovia 1:1 1972-09-10 Cracovia - Hutnik II Nowa Huta 0:1 1972-09-17 Górnik Jaworzno - Cracovia 3:0 1972-09-20 Cracovia - Bolesław Bukowno 0:2 1972-09-24 Cracovia - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 3:2 1972-10-01 Wisła II Kraków - Cracovia 0:0 1972-10-08 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:0 1972-10-15 Fablok Chrzanów - Cracovia 0:0 1972-10-22 Cracovia - Hejnał Kęty 1:0 1972-10-29 Wawel Kraków - Cracovia 2:2 1972-11-05 Cracovia - KS Chełmek 9:0 1972-11-12 Górnik Siersza - Cracovia 2:2 1972-11-26 Cracovia - Wisła Kraków 1:1 1972-12-03 Górnik 09 Mysłowice - Cracovia 1:4 1973 Trening Noworoczny 1973-03-07 Hutnik Nowa Huta - Cracovia 2:1 1973-03-14 Garbarnia Kraków - Cracovia 2:2 1973-03-18 Wisła Puławy - Cracovia 1:0 1973-03-25 Cracovia - Górnik Libiąż 1:0 1973-04-01 Unia Oświęcim - Cracovia 1:0 1973-04-07 Cracovia - Metal Tarnów 0:0 1973-04-15 Bolesław Bukowno - Cracovia 0:0 1973-04-21 Cracovia - Przebój Wolbrom 1:0 1973-04-29 Beskid Andrychów - Cracovia 1:1 1973-05-03 Cracovia - Koszarawa Żywiec 4:0 1973-05-06 Hutnik II Nowa Huta - Cracovia 2:0 1973-05-12 Cracovia - Górnik Jaworzno 1:1 1973-05-20 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Cracovia 1:1 1973-05-26 Cracovia - Wisła II Kraków 1:1 1973-05-30 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:1 1973-06-03 Cracovia - Fablok Chrzanów 2:2 1973-06-10 Hejnał Kęty - Cracovia 0:2 1973-06-16 Cracovia - Wawel Kraków 7:0 1973-06-20 KS Chełmek - Cracovia 3:1 1973-06-28 Cracovia - Górnik Siersza 2:0