2021-08-28 Cracovia (U-18) – Arka Gdynia (U-18) 3:1: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Cracovia (U-18) | gosc = Arka Gdynia (U-18) | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = | kolejka = 3 | etap = | sezon = 2021/22 | rozgrywki = CLJ | dzien = 28 | miesiac = 8 |…")

|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Kramarz <br> Hyla<br> Wójcik<br> Bociek<br> Janeczek <br> Ziewiec <br> Kapusta (80' Konieczny )<br> Kolec (70' Ciesielski)<br> Kapek<br> Zakrzewski (65' Wojtysko)<br>Mróz (65' Mrozik) <br>Kapek (70' Ptak)
|                Skan =
|      Tytul_artykulu =Centralna Liga Juniorów U-18: Trzy punkty z Arką!
|              Autor =
|              Tresc =W sobotnim meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 18 nasi juniorzy starsi odnieśli drugie kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując Arkę Gdynia 3:1.

Centralna Liga Juniorów U-18: Cracovia - Arka Gdynia 3:1
Bramki: Kapek, Wójcik (k), Ciesielski
Skład: Kramarz - Hyla, Wójcik, Bociek, Janeczek - Ziewiec - Kapusta (Konieczny 80'), Kolec (Ciesielski 70'), Kapek, Zakrzewski (Wojtysko 65'), Mróz (Mrozik 65") - Kapek (Ptak 70')
"Cieszymy się ze zwycięstwa, a dodatkowo z pierwszego domowego kompletu punktów. Będziemy chcieli w przyszłości, aby każde spotkanie na własnym terenie było dla przeciwnika niezwykle trudne oraz nieprzyjemne.
Pierwsze trafienie zdobyliśmy po dośrodkowaniu z bocznego sektora, gdzie nasz najlepiej ustawiony napastnik skierował głową piłkę do bramki. W niedługim odstępie czasu w polu karnym nieprzepisowo faulowany był Kapek, w efekcie sędzina wskazała na 11 metr - rzut karny pewnie sfinalizował Wójcik.
Z każdą minutą przejmowaliśmy większą kontrolę nad sytuacją na boisku oraz dyktowaliśmy tempo gry. Po przerwie Arka nie zagrażała nam, to my tworzyliśmy kolejne akcje bramkowe - mieliśmy kilka „piłek meczowych”, aby już zamknąć mecz. Zabrakło udanego wykończenia czy też odpowiedniego wyboru w końcowej fazie akcji.
W 85 minucie jednak goście z Gdyni zdobyli kontaktowe trafienie. W dość przypadkowej sytuacji po odbiciu się piłki najpierw od rywala, potem od naszego zawodnika - skrzydłowy Arki znalazł się w zamieszaniu sam na sam i pewnie uderzając pokonał bramkarza.
Na odpowiedź z naszej strony nie trzeba było czekać długo, dzięki bardzo dobrej, indywidualnej akcji Ciesielskiego w dwóch próbach pokonał golkipera Arki i ustanowił wynik spotkania. Za tydzień udamy się do Łodzi tylko z jednym celem: Przywieźć trzy punkty do Krakowa!" - powiedział nam po meczu obrońca zespołu Pasów, Oliwier Hyla.