2021-06-23 Lech Poznań (U-17) - Cracovia (U-17) 3-0: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz =Lech Poznań (U-17) | gosc =Cracovia (U-17) | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = | kolejka = | etap = 1/2 finału | sezon =2020/21 | rozgrywki = CLJ-17 finał | dzien = 23 | miesiac =…")

(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = Mędrala <br>Budych (86' Tymiński)<br>Tomaszewski<br>Złoch<br> Kukułka <br> Wójcik<br> Sommerfeld (77' Niedzielski)<br> Ławniczak (64' Dziuba)<br>Czekała (71' Kornobis)<br>Szulc<br> Antczak (60' Zięba)
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =
|                        sklad_gosc = Kramarz <br>Kociołek (70' Piekarz)<br>Wszołek<br>Ziewiec<br> Hyla -<br>Kęska (82' Dykacz)<br>Łuczyk<br> Zakrzewski<br> Kolec<br> Kapusta <br> Ptak (67' Konieczny)
|                Skan =
|      Tytul_artykulu =Centralna Liga Juniorów U-17: Lech górą w pierwszym półfinale
|              Autor =
|              Tresc =Pierwsze starcie w półfinale rozgrywek juniorów młodszych niestety zakończyło się porażką Pasów. O odrobienie strat powalczymy w niedzielę.

Centralna Liga Juniorów U-17, półfinał (mecz 1): Lech Poznań - Cracovia 3:0 (0:0)

Bramki:

1:0 - Antczak 55'
2:0 - Szulc 60'
3:0 - Sommerfeld 67'

Lech: Mędrala - Budych (Tymiński 86'), Tomaszewski, Złoch, Kukułka - Wójcik, Sommerfeld (Niedzielski 77'), Ławniczak (Dziuba 64') - Czekała (Kornobis 71'), Szulc, Antczak (Zięba 60')

Pasy: Kramarz - Kociołek (Piekarz 70'), Wszołek, Ziewiec, Hyla - Kęska (Dykacz 82')- Łuczyk, Zakrzewski, Kolec, Kapusta - Ptak (Konieczny 67')

"Przegrywamy na wyjeździe 3:0 zapewne z najlepszą akademią w Polsce. Na początku spotkania Lech chciał przejąć zdecydowanie inicjatywę, nie wykorzystując nawet rzutu karnego, jednak po kwadransie gry znaleźliśmy rozwiązania, aby zniwelować przewagę przeciwnika - szczególnie w bocznych sektorach boiska. Z każdą minutą stawaliśmy się mocniejszym zespołem, który tworzył swoje sytuacje.

Mecz stał się wyrównany, fragmentami potrafiliśmy zdominować Kolejorza. Po przerwie weszliśmy pozytywnie w drugą część, lecz po 20 minutach straciliśmy bramkę, rywal uderzył w słupek, następnie interweniował Kramarz, ale już za trzecim razem skapitulował będąc bezradnym. Niestety wtedy przeżyliśmy najgorsze minuty w tym półfinale - tracąc dwie bramki bezpośrednio ze stałych fragmentów gry. Pomiędzy straconymi bramkami mieliśmy też okazje, aby wyrównać stan rywalizacji czy też później zdobyć trafienie kontaktowe.

Zawiodła niestety dzisiaj finalizacja i decyzyjność w sytuacjach podbramkowych. Nikt z nas nie grał w półfinałach Mistrzostw Polski, mogąc rywalizować z najlepszymi zespołami w Polsce. Zbieramy niesamowite doświadczenia oraz spełniamy piłkarskie marzenia. Nie ukrywając - jesteśmy w trudnej sytuacji przed rewanżem, mimo wszystko zakładając pasiastą koszulkę w niedzielę będziemy z dumą reprezentować klub i walczyć.

W sporcie wszystko jest możliwe. Zapraszamy wszystkich na drugie spotkanie półfinałowe w niedzielę do Cracovia Training Center - będziemy chcieli zaprezentować jak najlepszy futbol i dać radość kibicom zgromadzonym na trybunach!" - zapowiedział Kapitan zespołu U-17, Oliwier Hyla.