2017-05-13 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 3:0: Różnice pomiędzy wersjami

(Nie pokazano 1 pośredniej wersji utworzonej przez tego samego użytkownika)
Linia 36: Linia 36:
|                    sklad_gospodarz = Iliński <BR> Bizoń<BR>  Michalec<BR>  Arian<BR>  Odroniec (76' Kowalski) <BR>  Tabak<BR>  Kaczor <BR>  Ślaski<BR> Balawender<BR>  Kawa (44' Ciastoń) <BR>  Wojdała
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc = [[Rafał Dobroliński|Dobroliński]]<BR> [[Patryk Moskal|Moskal]]<BR>  [[Dominik Ochał|Ochał]]<BR>  [[Róbert Litauszki|Litauszki]]<BR> [[Dominik Pieprzyca|Pieprzyca]]<BR>[[Marcin Szymczak|Szymczak]]<BR>  [[Łukasz Sosnowski|Sosnowski]]<BR>  [[Sylwester Lusiusz|Lusiusz]] (54' [[Grzegorz Gawle|Gawle]])<BR> [[Patryk Serafin|Serafin]]<BR>  [[Bartłomiej Tymoszuk|Tymoszuk]](70' [[Mariusz Panek|Panek]]) <BR>  [[Sebastian Strózik|Strózik]] (76' Leśniak)
|                        sklad_gosc = [[Rafał Dobroliński|Dobroliński]]<BR> [[Patryk Moskal|Moskal]]<BR>  [[Dominik Ochał|Ochał]]<BR>  [[Róbert Litauszki|Litauszki]]<BR> [[Dominik Pieprzyca|Pieprzyca]]<BR>[[Marcin Szymczak|Szymczak]]<BR>  [[Łukasz Sosnowski|Sosnowski]]<BR>  [[Sylwester Lusiusz|Lusiusz]] (54' [[Grzegorz Gawle|Gawle]])<BR> [[Patryk Serafin|Serafin]]<BR>  [[Bartłomiej Tymoszuk|Tymoszuk]](70' [[Mariusz Panek|Panek]]) <BR>  [[Sebastian Strózik|Strózik]] (76' [[Damian Leśniak|Leśniak]])

|                Skan =
|      Tytul_artykulu =Rezerwy wracają z Giebułtowa "na tarczy"
|              Autor =
|              Tresc =Jutrzenka Giebułtów okazała się zbyt mocna dla rezerw Cracovii. W sobotnie popołudnie druga drużyna "Pasów" przegrała na wyjeździe z czwartym zespołem w tabeli aż 3:0. Tym samym sprawa awansu do III ligi mocno się skomplikowała.
Jutrzena Giebułtów - Cracovia II 3:0 (1:0)
32 1:0 Balawender
57 2:0 Bizoń
65 3:0 Tabak
Żółte kartki: Odroniec (Jutrzenka) - Serafin (Cracovia II)
Jutrzenka: Iliński - Bizoń, Michalec, Arian, Odroniec (76 Kowalski)- Tabak, Kaczor, Balawender, Wojdała - Śląski, Kawa (45 Ciastoń)
Cracovia II: Dobroliński - Moskal, Ochał, Litauszki, Pieprzyca - Szymczak, Sosnowski, Serafin, Lusiusz (54 Gawle), Tymoszuk (70 Panek) - Strózik (86 Leśniak)
Myśląc o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, rezerwy Cracovii w meczu z Jutrzenką nie mogły pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów. Na początku spotkania podopieczni trenera Marcina Gędłka cierpliwie czekali na błąd rywala, ale niestety pomyłka przytrafiła się naszym obrońcom. Tomasza Kawa zagrał po ziemi do niepilnowanego Macieja Balawendera, który pewnym strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Rafała Dobrolińskiego. Cracovia II po stracie bramki, ruszyła do odrabiania strat, ale zbyt duża niedokładność pod polem karnym Jutrzenki spowodowała, że to gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.
Po zmianie stron dość szybo prowadzenie podwyższyli miejscowi. W 57. minucie błąd jednego z naszych zawodników na własnej połowie wykorzystał Grzegorz Bizoń. Piłkarz gospodarzy przejął futbolówkę i będąc sam na sam z Dobrolińskim nie dał mu szans na skuteczną interwencję. Osiem minut później było już po meczu. Nasz golkiper wybił piłkę prosto pod nogi Rafała Tabaka, który widząc wysuniętego z bramki Dobrolińskiego, przelobował go i dołożył trzecie trafienie dla Jutrzenki. Nasza drużyna próbowała jeszcze w końcówce zdobyć choćby honorowego gola, ale zabrakło dokładnego podania i zimnej krwi pod bramką przeciwnika.

2017-05-14 Cracovia (U-17) – Karpaty Krosno (U-17) 1:0

"Jutrzenka Giebułtów wypunktowała Cracovię II. Gol Rafała Tabaka był ozdobą meczu" -

Wyjazd do Giebułtowa skończył się źle dla piłkarzy rezerw Cracovii. Przegrali z Jutrzenką 0:3 i teraz tracą już 9 punktów do Wiślan Jaśkowice, prowadzących w tabeli grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. "Pasy" rozegrały wprawdzie jedno spotkanie mniej od lidera, ale do końca sezonu pozostało im już tylko sześć występów.

W potyczce z czwartą ekipą w tabeli krakowianie wystąpili w zasadzie bez wzmocnień z I drużyny - trudno za takie przecież uznać bramkarza Rafała Dobrolińskiego i stopera Roberta Litauszkiego, którzy nie mają szans na grę w ekstraklasie i po prostu cały czas występują w rezerwach.

Dobroliński na sumieniu ma dzisiaj trzecią bramkę, tę najładniejszą. - Tak wykopał piłkę, że na środku boiska przejął ją Tabak, po czym z 40 metrów przelobował bramkarza - relacjonuje II trener Jutrzenki Andrzej Mika.

Ten trzeci cios "Pasy" dostały w 65 minucie, niedługo po tym, jak Grzegorz Bizoń wywalczył piłkę i strzałem po ziemi z kilkunastu metrów trafił na 2:0. Bramka w pierwszej połowie była efektem akcji Tomasza Kawy, który ze skrzydła zagrał do Macieja Balawendra, a ten strzelił z bliska.

Jutrzenka wygrała zasłużenie, w dwóch spotkaniach z nią w tym sezonie Cracovia II zdobyła tylko punkt (jesienią było 1:1). Giebułtowianie w walce o 1. miejsce w grupie się nie liczą, ale może okazać się, że to oni rozdali karty w grze między najlepszą trójką. Hutnika pokonali dwa razy, z prowadzącymi w tabeli Wiślanami ponieśli dwie porażki.

Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Balawender 32, 2:0 Bizoń 57, 3:0 Tabak 65.

Jutrzenka: Iliński - Bizoń, Michalec, Arian, Odroniec (76 Kowalski) - Tabak, Kaczor - Ślaski, Balawender, Kawa (44 Ciastoń) - Wojdała.

Cracovia II: Dobroliński - Moskal, Ochał, Litauszki, Pieprzyca - Szymczak, Sosnowski, Lusiusz (54 Gawle), Serafin, Tymoszuk (70 Panek) - Strózik (76 Leśniak).

Sędziował: Jarosław Kuźniar (Kraków). Żółte kartki: Odroniec - Serafin. Widzów: 50.
Tomasz Bochenek
Źródło: gazetakrakowska.pl 13 maja 2017 [1]

"Rezerwy wracają z Giebułtowa "na tarczy"" -
cracovia.pl

Rezerwy wracają z Giebułtowa "na tarczy"

Źródło: cracovia.pl 13 maja 2017 [2]

Mecze sezonu 2016/17 (Cracovia II)

Orkan Szczyrzyc 2016-07-17 Orkan Szczyrzyc - Cracovia II 3:5  MKS Trzebinia 2016-07-24 MKS Trzebinia-Siersza - Cracovia II 2:5  Cracovia_herb 2016-07-27 Cracovia II - Cracovia (U-18) 3:2  Jutrzenka Giebułtów 2016-07-31 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 1:1  Pcimianka Pcim 2016-08-07 Pcimianka Pcim - Cracovia II 1:6  TS Węgrzce 2016-08-14 Cracovia II - TS Węgrzce 7:0  Orzeł Piaski Wielkie 2016-08-20 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 0:1  Sosnowianka Stanisław Dolny 2016-08-28 Cracovia II - Sosnowianka Stanisław Dolny 1:0  Wiślanka Grabie 2016-09-03 Wiślanka Grabie - Cracovia II 2:4  Iskra Klecza Dolna 2016-09-10 Cracovia II - Iskra Klecza Dolna 7:1  Wieczysta Kraków 2016-09-14 Wieczysta Kraków - Cracovia II 3:0 wo.  Proszowianka Proszowice 2016-09-18 Proszowianka Proszowice - Cracovia II 0:1  Wiślanie Jaśkowice 2016-09-25 Cracovia II - Wiślanie Jaśkowice 2:1  Hutnik Kraków 2016-10-01 Hutnik Nowa Huta - Cracovia II 1:3  Jutrzenka Giebułtów 2016-10-09 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 1:1  Beskid Andrychów 2016-10-15 Beskid Andrychów - Cracovia II 1:1  Dalin Myślenice 2016-10-29 Dalin Myślenice - Cracovia II 0:1  Skawinka Skawina 2016-11-05 Skawinka Skawina - Cracovia II 0:5  Unia Oświęcim 2016-11-11 Cracovia II - Unia Oświęcim 2:3  Michałowianka Michałowice 2016-11-19 Cracovia II - Michałowianka Michałowice 6:0  Cracovia_herb 2017 Trening Noworoczny  Garbarnia Kraków 2017-02-05 Cracovia II - Garbarnia Kraków 3:4  LKS Mogilany 2017-02-08 Cracovia II - LKS Mogilany 3:1  Jutrzenka Giebułtów 2017-02-11 Cracovia II - Jutrzenka Giebułtów 0:0  Podhale Nowy Targ 2017-02-18 Podhale Nowy Targ - Cracovia II 0:1  Górnik Wieliczka 2017-02-25 Cracovia II - Górnik Wieliczka 6:3  Wiślanie Jaśkowice 2017-03-04 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 2:3  Wiślanie Jaśkowice 2017-03-12 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 0:4  Pcimianka Pcim 2017-03-19 Cracovia II - Pcimianka Pcim 5:0  Orzeł Piaski Wielkie 2017-04-02 Cracovia II - Orzeł Piaski Wielkie 1:2  Sosnowianka Stanisław Dolny 2017-04-09 Sosnowianka Stanisław Dolny - Cracovia II 0:8  Wiślanka Grabie 2017-04-15 Cracovia II - Wiślanka Grabie 2:1  TS Węgrzce 2017-04-19 TS Węgrzce - Cracovia II 0:0  Iskra Klecza Dolna 2017-04-22 Iskra Klecza Dolna - Cracovia II 2:1  Wiślanie Jaśkowice 2017-05-03 Wiślanie Jaśkowice - Cracovia II 1:1  Hutnik Kraków 2017-05-07 Cracovia II - Hutnik Kraków 1:2  Jutrzenka Giebułtów 2017-05-13 Jutrzenka Giebułtów - Cracovia II 3:0  Beskid Andrychów 2017-05-20 Cracovia II - Beskid Andrychów 3:1  Proszowianka Proszowice 2017-05-23 Cracovia II - Proszowianka Proszowice 2:1  Michałowianka Michałowice 2017-05-27 Michałowianka Michałowice - Cracovia II 1:4  Dalin Myślenice 2017-06-04 Cracovia II - Dalin Myślenice 5:1  Skawinka Skawina 2017-06-10 Cracovia II - Skawinka Skawina 3:2  Unia Oświęcim 2017-06-17 Unia Oświęcim - Cracovia II 1:5