2012-08-26 Cracovia (U-18) - Unia Tarnów (U-18) 6-1: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzono nową stronę "{{Mecz | gospodarz = Cracovia (U-18) | gosc = Unia Tarnów (U-18) | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc_owczesna_nazwa = | kolejka = 3 | etap = | sezon = 2012/13 | rozgrywki = juniorzy starsi | dzien = 26 | miesiac = 8 |…")

1-0 Kijak 10 (samob.)

2-0 Waśniowski 19 3-0 Waśniowski 23 4-0 Waśniowski 55 5-0 Kowalówka 75 5-1 Uchwat 83 6-1 Pająk 88 CRACOVIA: Wiśniewski (80 Chwajoł) - Bieszczanin, Moskal, Duszyk (23 Świt), Łucarz - Panek, Dobosz, T. Dudek (70 Gala) - Waśniowski (60 Dębowski), Ropski (46 Pająk), Wzorek (65 Kowalówka).

Juniorzy Cracovii rozgromili tarnowską Unię 6-1, połowa tego dorobku to dzieło Karola Waśniowskiego.

Pierwszy gol dla Pasów padł w 10. minucie. Duszyk wrzucił z wolnego z ok. 40 m piłkę w pole karne, ta odbiła się w zamieszaniu od obrońcy gości i wpadła do siatki. Kolejne trzy bramki strzelił wspomniany Waśniowski. Najpierw 18-letni napastnik zamknął skutecznie wślizgiem na dalszym słupku podanie Wzorka z prawego skrzydła. Po chwili, po dograniu Ropskiego, uderzył płasko z 16 m w bliższy róg. Hat-trick skompletował po przerwie. Dostał prostopadłą piłkę od Pająka i w sytuacji sam na sam strzelił celnie po "długim".

Na 5-0 podwyższył głową Kowalówka, po centrze Gali z kornera. Tarnowianie wkrótce uzyskali honorowe trafienie, po przechwycie piłki w środku pola i uderzeniu Uchwata z 16 metrów w "okienko". Tuż przed końcem krakowianie trafili po dwójkowej akcji na 6-1. Pająk zagrał prostopadłą do Gali, ten minął bramkarza i z linii końcowej wycofał do swego kolegi z drużyny, który skierował futbolówkę do pustej bramki.

- Graliśmy od tyłu, długo utrzymywaliśmy się przy piłce i sytuacje same się stwarzały. Można było strzelić więcej bramek. Chłopcy z radością przyjęli fakt, że mogli zagrać na naturalnej trawie przy ulicy Wielickiej. To zmobilizowało ich podwójnie... - powiedział Paweł Zegarek, trener juniorów Cracovii.
Źródło: sportowetempo.pl 26 sierpnia 2012 [1]