1946-09-27 mistrzostwa Krakowa: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 32: Linia 32:
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Dziennik Polski 1946-10-03 271 2.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Dziennik Polski'']]
|      Tytul_artykulu =
|      Tytul_artykulu = Tenisowe mistrzostwa Krakowa
|              Autor =
|              Tresc ={{Miejsce na opis}}
|              Tresc =W rozgrywanych na kortach KS Cracovia mistrzostwach tenisowych Krakowa odbyły się dziś finały gry pojedynczej pań. panów oraz podwójne gry panów.
W finale gry pojedynczej pań Sze-aucówjia zwyciężyła Potuczkową w 3 setach 3:6, 6:1, 6:0 po ładnej, interesującej grze.

Finał gry pojedynczej panów wygrał bez trudu Olejniszyn zwyciężając Horaina 6:2. 6:2, 6:2. W grze podwójnej panów para Herbst-Horain pokonała w finale parę Olejniszyn-Strouhal 6:4. 8:6, po wyrównanej grze. Partner Olejniszyna giął bardzo nierówno, co zadecydowało o zwycięstwie przeciwnika.