1946-04-14 Cracovia - KKS Poznań 21:41: Różnice pomiędzy wersjami

Linia 115: Linia 115:
|                Skan = [[Grafika:Dziennik Polski 1946-04-15 105.png|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Dziennik Polski'' ]]

|      Tytul_artykulu =
|      Tytul_artykulu = KKS (Poznań) mistrzem Polski w koszykówce na r. 1946
|              Autor =
|              Tresc = {{Miejsce na opis}}
|              Tresc = W niedzielę zostały zakończone w Krakowie mistrzostwa Polski w koszykówce męskiej. Tytuł mistrza Polski na rok 1946 zdobyła drużyna poznańskiego KKS, która w decydującym spotkaniu pokonała Cracovię 41:21 (20 9). „Wielka piątka" poznańska jeszcze raz udowodniła, ze jest bezsprzecznie najlepszą w Polsce drużyną w koszykówce męskiej. Zademonstrowała krakowskiej publiczności wysoką klasę gry, popartą ogromną rutyną, nabytą w wielokrotnych kontaktach z zagranicą.
Właściwie wynik meczu przesądzony został już do przerwy. Druga połowa była tylko formalnością i jakkolwiek Cracovia zagrała znacznie lepiej, aniżeli do pauzy, wyniku ostatecznego odwrócić jednak nie zdołała wobec przewagi zarówno technicznej, jak i taktycznej poznańskiego przeciwnika.

Bohaterem zawodów był znów świetny Grzechowiak, filar KKS-u, który sam jeden zdobył 24 koszy i był najlepszym graczem na boisku. Sekundowali mu dzielnie pozostali czterej „Kolejarze", którzy bez zmian zagrali cały mecz.

Cracovia zdobyła się na wielki wysiłek ofiarności i ambicji w grze, jednakie nie mogła sprostać klasie poznańczyków, którzy tytuł mistrzowski w 13 dotychczas rozegranych mistrzostwach wywieźli obecnie po raz 9-ty do Poznania.

Po pauzie Cracovia często zmieniała graczy, wprowadzając świeże siły, jednakże i to nie wiele pomogło, jedynie zmniejszyło wysokość przegranej.
Kosze zdobyli: dla KKS: Grzechowiak 24, Śmigielski 7, Patrzyikont 6. Łój i Kasprzak po 2, dla Cracovii: Dunikowski 10. Więcek 7, Wacek i Kopf po 2. Sędziowali pp. Olszewski i Twardo z Warszawy.

W przedmeczu Team A pokonał Team B 40:18 (14:10).

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski

Po pauzie Cracovia często zmieniała graczy, wprowadzając świeże siły, jednakże i to nie wiele pomogło, jedynie zmniejszyło wysokość przegranej. Kosze zdobyli: dla KKS: Grzechowiak 24, Śmigielski 7, Patrzyikont 6. Łój i Kasprzak po 2, dla Cracovii: Dunikowski 10. Więcek 7, Wacek i Kopf po 2. Sędziowali pp. Olszewski i Twardo z Warszawy.

Źródło: Dziennik Polski nr 105 z 15 kwietnia 1946