2021-09-25 Cracovia II - Podlasie Biała Podlaska 3:0
2021-09-25 Korona Kielce (U-17) - Cracovia (U-17) 1:2

"Centralna Liga Juniorów U-18: Pasy górą w szalonym meczu z Legią!" -
cracovia.pl

Centralna Liga Juniorów U-18: Pasy górą w szalonym meczu z Legią!

Po spotkaniu pełnym zwrotów akcji nasi juniorzy starsi pokonują Legię Warszawa 4:3, oddalając się od sąsiada w tabeli na trzy "oczka". Gratulacje!

Centralna Liga Juniorów U-18: Cracovia - Legia Warszawa 4:3

Bramki: Wojtysko (x2), Kapek (x2)

Skład: Kramarz - Hyla, Wójcik, Ziewiec, Janeczek - Kolec - Mrozik (Łuczyk 60'), Kapek (Ptak 90'), Wojtysko (Ciesielski 75'), Gut - Kapusta (Konieczny 75')

"Zwyciężamy po bardzo trudnym spotkaniu. W dzisiejszym meczu pokazaliśmy się z innej strony niż dotychczas - chcieliśmy dominować, być stale agresywni w każdej fazie boiska.

Uznaliśmy w tygodniu przedmeczowym, że kluczem do dzisiejszych trzech punktów będzie chęć natychmiastowego odbioru piłki, czyli ciągłego pressingu. W pierwszej połowie realizowaliśmy bardzo dobrze założenia. Pierwszą bramkę zdobyliśmy po założonym krótkim rozegraniu rzutu rożnego. W zamieszaniu, w piątce rywala idealnie odnalazł się Jakub Wojtysko, który z kilku metrów trafił do siatki.

Drugie nasze trafienie było wzorową akcją całego zespołu - po przeniesieniu ciężaru gry na drugą stronę boiska, wykorzystaliśmy przewagę w bocznym sektorze, a Wojtysko wpisał się na listę strzelców po raz drugi finalizując dośrodkowanie. Kolejne trafienie to kapitalne uderzenie Kapka z rzutu wolnego oddalonego 25 metrów od bramki przeciwnika - bramkarz Legii był w tej sytuacji bezradny.

Ostatnia bramka to wyjście z atakiem szybkim w końcowej fazie meczu, które skutecznie wykończył Kapek, a my mogliśmy się cieszyć z ponownego wyjścia na prowadzenia, a za kilka minut z upragnionego zwycięstwa!" - podsumował mecz Oliwier Hyla.
Źródło: cracovia.pl 25 września 2021 [1]