2021-08-15 Cracovia II - Czarni Połaniec 1:1

"Centralna Liga Juniorów U-18: Remis z Mistrzem Polski" -
cracovia.pl

Centralna Liga Juniorów U-18: Remis z Mistrzem Polski

W pierwszej serii gier nowego sezonu CLJ do lat 18 wracamy z punktem z trudnego terenu w Szczecinie. Młode Pasy remisują z Pogonią 1:1.

Broniący tytułu mistrzowskiego rywal prowadził przez większą część dzisiejszego spotkania. Do siatki naszego zespołu jeszcze w pierwszej połowie trafił Mikołaj Witkowski. Wyrównanie po ofiarnej walce dał nam Bartłomiej Kolec, strzelając na cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry.

Centralna Liga Juniorów U-18: Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1 (1:0)

Bramki:

1:0 - Witkowski 34' 1:1 - Kolec 86'

Czerwona kartka: Maciej Styn (44. minuta, bezpośrednie wykluczenie)

Cracovia: Kramarz - Hyla, Wójcik, Zarzycki (Bociek 87'), Janeczek - Ziewiec, Kapusta (Ptak 70'), Ciesielski (Zakrzewski 46'), Łuczyk (Kolec 70'), Mrozik (Mróz 46') - Kapek

"Zdobywamy na starcie punkt na trudnym terenie w Szczecinie. Szanujemy ten remis, choć czujemy również pewien niedosyt, ponieważ zawsze w tej lidze walczymy o komplet punktów. Nie będzie to jednak łatwe wyzwanie i jesteśmy tego w pełni świadomi.

Zaczęliśmy to spotkanie bardzo zdeterminowani oraz przekonani własnych umiejętności. W 30. minucie przez brak odpowiedniej koncentracji w zamieszaniu przeciwnik znalazł jednak drogę do naszej bramki.

W ostatniej minucie I połowy Kapek dzięki bardzo dobrej postawie znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Pogoni. Rywal nieprzepisowo zatrzymał napastnika i otrzymał czerwoną kartkę. Całą drugą część spotkania graliśmy więc w przewadze.

Na początku nie mogliśmy znaleźć odpowiedniego pomysłu, aby wyrównać stan rywalizacji. Jednak w momencie zmian oraz modyfikacji systemu zwiększyła się jakość naszej gry, co w końcowce przyniosło nam kluczowe trafienie i wielką radość. Za tydzień udamy się do Zabrza, aby zdobyć pierwsze trzy punkty." - podsumował ten mecz obrońca Cracovii U-18, Oliwier Hyla.
Źródło: cracovia.pl 14 sierpnia 2021 [1]